Fotowoltaika Koszalin

sty 04, 2022 Budownictwo

Fotowoltaika Koszalin

Panele fotowoltaiczne i fotowoltaika Koszalin są najłatwiejszą metodą samodzielnej produkcji energii i ograniczenia kosztów. Posiadacz fotowoltaiki oszczędza na energii elektrycznej, opłatach sieciowych, a nadmiar energii może odsprzedać z powrotem do sieci. Inwestycja w panele słoneczne zapewnia stabilne i określone parametry użytkowe oraz podnosi wartość rynkową budynku.

Eksperci z firmy fotowoltaicznej w Koszalinie oferującej sprzedaż i montaż paneli wspierają klienta na każdym etapie – od pomysłu do realizacji. Oferują również atrakcyjne rozwiązania w płatnościach, dzięki czemu można od razu zacząć oszczędzać na rachunku za prąd, bez konieczności odkładania dużej kwoty i oszczędzania na inwestycję.

Właściciel nieruchomości może zostać producentem energii i obniżyć rachunki za prąd

Jakie są zalety zamontowania fotowoltaiki na swojej posiadłości lub budynku?

 • Panele słoneczne to najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie, aby obniżyć rachunki za prąd o prawie 50%.
 • Wytwarzają w 100 procentach czystą energię.
 • Uniezależniają się od wahań cen energii elektrycznej.
 • Zwiększają wartość rynkową nieruchomości.
 • Uzyskują świetny zwrot z inwestycji.

Eksperci od fotowoltaiki w Koszalinie są gotowi wesprzeć klienta na każdym etapie – od opracowania projektu koncepcyjnego, sprzedaży paneli fotowoltaicznych po ich montaż. Pomogą zdobyć pewność siebie i komfort, a także udzielą wieloletniej gwarancji. Kupując panele słoneczne można skorzystać z doradztwa specjalistów, którzy są na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technologicznymi w tej branży. Aby sprzedawać tylko najwyższej jakości panele słoneczne, firma współpracuje jedynie z uznanymi na rynku producentami fotowoltaiki.

Po co instalować panele słoneczne?

Fotowoltaika Koszalin
Fotowoltaika Koszalin

Koszt energii wytwarzanej przez panele słoneczne jest znacznie niższy niż cena rynkowa energii elektrycznej, a to może znacznie obniżyć rachunki za prąd. Ponadto, korzystając z energii słonecznej w domu, nie trzeba płacić wysokich taryf elektrowni, które zwykle stanowią zaczną część kosztów energii elektrycznej. Okres zwrotu wynosi 10-12 lat, żywotność paneli to ponad 25 lat. Oznacza to, że warto zainstalować fotowoltaikę w Koszalinie. Ponadto każdy mieszkaniem województwa pomorskiego może ubiegać się o dofinansowanie z takiego programu jak Mój Prąd lub skorzystać z ulgi podatkowej na fotowoltaikę.

Instalacja paneli słonecznych to doskonały wybór, jeśli chodzi o ochronę środowiska. Stając się domowym producentem zielonej energii elektrycznej, jej właściciel przyczynia się do redukcji emisji CO2 i będzie dawać dobry przykład swoim sąsiadom. Jak szybko można zainstalować fotowoltaikę w Koszalinie? Panele fotowoltaiczne można zamontować od razu po uzgodnieniu dokumentów, po wcześniejszym ustaleniu terminu montażu.

Jakie panele fotowoltaiczne dostępne są na rynku?

Sprzedawane panele fotowoltaiczne w Koszalinie wyróżniają się sprawnością technologiczną w jakiej zostały wyprodukowane oraz zrównoważoną ceną. Są one głównym komponentem każdej instalacji fotowoltaicznej przetwarzają energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Co jest konieczne do zasilania wszystkich urządzeń domowych.

Rodzaje paneli słonecznych:

 • Panele polikrystaliczne – oferują sprawność w zakresie 14-16%, posiadają niższą wydajność z porównaniu odpowiednikami monokrystalicznymi.
 • Panele monokrystaliczne – oferują sprawność w zakresie 15-20% i zapewniają dużą wydajność przy wykorzystaniu mniejszej powierzchni. Ponadto cechuje te panele duża wytrzymałość i odporność na warunki pogodowe.
 • Aby ograniczyć niekorzystny efekt zacienienia, zaczęto produkować panele monokrystaliczne nowej generacji tzn. ogniwa cięte na pół (HCC).

Montaż folotowoltaiki w Koszalinie

Wysokie kwalifikacje i doświadczenie specjalistów montujących fotowoltaikę w Koszalinie pozwala im świadczyć pełen zakres usług, a mianowicie:

 • Audyt energetyczny obiektu wraz z pomiarami obciążenia w celu obliczenia wymaganej wydajności urządzeń np. UPS, stabilizatory napięcia.
 • Wybór i zatwierdzenie lokalizacji sprzętu, zapewnienie niezbędnej komunikacji, z uwzględnieniem życzeń klienta i istniejących standardów technicznych.
 • Przygotowanie kompleksowego rozwiązania i sporządzenie kosztorysu wykonania wszystkich niezbędnych prac (dostawa, rozładunek, montaż, uruchomienie itp.).
 • Opracowanie dokumentacji projektowej dla wdrożenia proponowanego rozwiązania zgodnie z wymogami ustawodawstwa polskiego.
 • Dostawa i rozładunek dostarczonego sprzętu.
 • Prace instalacyjne i elektryczne w miejscu montażu.
 • Prace rozruchowe.
 • Przygotowanie dokumentacji wykonawczej.
 • Poinstruowanie klienta w zakresie zasad obsługi fotowoltaiki.
 • Ustalenie kompleksowego rozwiązania gwarancji.
 • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Harmonogram prac odnośnie montażu fotowoltaiki w Koszalinie jest uzgadniany z klientem. Eksperci są gotowi wykonać pracę w dogodnym terminie. W procesie wykonywanych prac wykorzystywane są tylko materiały certyfikowane. Gwarantuje to niezawodność i trwałość wdrażanych systemów zasilania autonomicznego. Najlepszym wyborem jest powierzenie zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego profesjonalistom!