maj 08, 2020 Turystyka

Gdzie warto wyjechać na wakacje?

Wakacje to taki czas na który czekają z wielkim utęsknieniem. Uczniowie cieszą się, że będą mieli dwa miesiące spokoju od nauki. Dorośli cieszą się, że w tym letni okresie będą mieli chociaż chwilę spokoju od zawodowych obowiązków. Coraz częściej obserwuje się jednak tendencję przenoszenia letniego urlopu na inny okres niż miesiące lipiec, sierpień. Dlaczego? Osoby planujące wyjazd na wakacje do zagranicznego kurortu wolą wyjechać w okresie przed lub po wakacyjnym, aby zaoszczędzić pieniądze na wyjazd.https://wakacjenasardynii.pl/oferty-2019/

Zagraniczny kurort

Wszyscy doskonale zdają już sobie sprawę, że wczasy za granicą to gwarancja udanej pogody, jeżeli ktoś nastawia się na leżenie na plaży lub przy hotelowym basenie. Nie można się więc dziwić, że ludzie wolą jechać do innego kraju, gdzie na pewno będzie świeciło słońce niż nad polskie morze, gdzie wydarzyć może się bardzo dużo. Przykładem może być chociażby Hiszpania i Andaluzja, gdzie słońce świeci przez trzy tysiące godzin w roku. W bardzo łatwy sposób można przekalkulować sobie to na ilość dni.

W obecnych czasach turystyka bardzo mocno się rozwinęła i staje na wysokości zadania, jeżeli chodzi o wyjazd za granicę w dobrej cenie. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wyjazd na wakacje w takich okresach, jak marzec, kwiecień, maj, październik, listopad, a nawet grudzień, to możemy być pewni, że uda nam się trafić do takich miejsc, gdzie nie zabraknie dla nas słońca oraz opalenizny. Jakie miejsce warto wybrać na wczasy zagraniczne?

Dużo słońca

Bali to jedna z takich wysp o których mówi się dużo w ostatnich czasach. Nie ma się czemu dziwić. To wyjątkowe miejsce oferuje średnią temperaturę na poziomie 25-27 stopni Celsjusza. Idealnie prawda? Wyobraźcie sobie, że słońce świeci tutaj ponad 300 dni w roku. Jeżeli jednak będziemy chcieli wyjechać w to wyjątkowe miejsce, musimy zorientować się, kiedy przypada tutaj pora deszczowa. Nie trwa ona długo, jednak nie po to będziemy jechać z dalekiej Polski do Indii, żeby natrafić na deszcz. Bali jest taką wyspą, która znajduje się w zasięgu naszej ręki. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie biuro podróży oferujące wczasy za granicą właśnie na tej wyspie, a już niedługo możemy pakować walizkę na rajskie wakacje.

Niedocenianym krajem, jeżeli chodzi o klimat jest Kapsztad znajdujący się na dalekim krańcu Afryki. Daleki wcale nie oznacza faktu, że jest on dla nas nieosiągalny. Samoloty latają teraz wszędzie i my będziemy mogli niedługo przenieść się do miejsca, które znane jest nie tylko z pięknego słońca, ale również dorodnych winnic, które w pewnej części można zwiedzać. Kapsztad jest krajem, które urzeka swoim wspaniałym klimatem śródziemnomorskim. Warta do obejrzenia jest tutaj holenderska architektura przypominająca o holenderskiej świetności.https://wakacjenasardynii.pl/blog/golf-i-pola-golfowe-na-sardynii/

Jeżeli ktoś ma ochotę przenieść się na wyspę, to niech nie zapomina o Cyprze – pięknej i bardzo charakterystycznej wyspie znajdującej się na Morzu Śródziemnym. Trzeba przyznać, że jest to jedna z najpiękniejszych wysp, gdzie wiele biur podróży planuje wczasy za granicą. Słońce świeci tutaj przez zdecydowaną większość roku. Można znaleźć tutaj bajecznie czyste plaże przy hotelach i nie tylko. Na dodatek można zwiedzić tutaj wiele zabytków i atrakcji turystycznych. Osoby, które są żądne wrażeń mogą także zaplanować sobie tutaj rejs po wodach Morza Śródziemnego przez kilka godzin lub nawet przez cały urlop. Wczasy na wodzie (nie obok wody!) to doskonały pomysł na to, aby odpocząć od zgiełku wielkiego miasta.

Z czym kojarzy nam się Jamajka? Na pewno z bardzo pozytywnym klimatem i reggae. Chyba wszyscy doskonale wiedzą, że to właśnie tutaj pobrzmiewa ta wesoła i charakterystyczna muzyka, która porwie wszystkich do tańca. Jednak to nie jedyna atrakcja tej pięknej wyspy. To również bardzo duża ilość słońca. Przez zdecydowaną większość roku będzie można korzystać z uroków plaż i wód opływających wyspę. Turyści wybierający się na tą wyspę powinni również wiedzieć, że to właśnie tutaj znaleźć można Goldeneye Hotel. Jest to była rezydencja Iana Fleminga, autora opowieści o szpiegu Jej Królewskiej Mości. Warto udać się również na plażę Jamesa Bonda.

Kiedy jechać na zagraniczny urlop?

Kiedy warto wyjechać na wczasy za granicą? Jak już mówiliśmy – warto pomyśleć o tym, aby taki urlop zaplanować poza okresem wakacyjnym. Jeżeli ktoś ma ograniczone finanse, to powinien wybrać takie miejsca z ogromna dawką słońca w takich miesiącach, jak np. koniec lutego lub początek marca. Chociaż nawet w grudniu można pojechać do Tunezji i cieszyć się dużą ilością słońca. Może dobrym pomysłem jest spędzenie zagranicznego urlop w grudniu pod palmami? Może niektórym wydawać się to dziwne, jednak z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wczasy za granicą w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Tak, ten okres kojarzy nam się z choinką, śniegiem, bałwanem, sankami (chociaż śniegu w naszym kraju jest ostatnio mało), jednak czasem można złamać tradycję. W końcu będziemy planować bajeczny urlop z dala od wszelkiego hałasu, kłótni z piękną pogodą i słońcem świecącym wysoko nad głową.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl
Willa Ataman noclegi Trzęsacz
ul. Krańcowa 7
72-344 Trzęsacz
913862929
www.willaataman.com