W jakim miejscu wykonać niewielki tatuaż?

lip 21, 2021 Hobby

W jakim miejscu wykonać niewielki tatuaż?

W jakim miejscu wykonać niewielki tatuaż? Wykonanie tatuażu należy dobrze przemyśleć, nawet po wybraniu konkretnego wzoru trzeba dać sobie czas. Wiele osób preferuje małe tatuaże, które dyskretnie zdobią ciało. Przed wykonaniem tatuażu warto poznać kilka przydatnych wskazówek.

Najlepsze miejsca na niewielkie tatuaże

Przy decyzji o zrobieniu tatuażu https://www.robomotion.pl/ile-kosztuja-tatuaze-napisy/ równie ważne, jak kształt tatuażu jest miejsce, w którym ma być on wykonany. Forma niewielkiego tatuażu to z reguły motywy roślinne, ulubione sentencje. Są mniej i bardziej wrażliwe miejsca na ból. Dobry tatuażysta wykona mikro tatuaż już w ciągu godziny, może więc być on umieszczony na żebrach albo za uchem, są to miejsca wrażliwe na ból, ale niewielkie formy tatuażu ładnie się na nich prezentują.

Dobrym miejscem na tatuaż są plecy, w takim miejscu trudno jest dbać o skórę zaraz po wykonaniu, ale jeśli wykonuje go najlepsze studio tatuażu, jest gwarancja, że szybko się zagoi. Wyjątkowo drobne wzory można wykonać na obojczyku. Świetnym miejscem na wykonanie tatuażu jest miejsce tuż za uchem, chociaż jest to okolica ciała bardzo bolesna. Mało widoczny tatuaż można wykonać na kostce, w takim wypadku można go prezentować tylko w wyjątkowych okolicznościach. Bardzo kobieco wyglądają tatuaże na wewnętrznej stronie ramienia, jest to także miejsce odporne na ból.

O czym warto wiedzieć przed wykonaniem pierwszego tatuażu?

Tatuaż powinien być decyzją wyjątkowo dobrze przemyślaną, ponieważ zostanie na ciele do końca życia, chyba że właściciel zdecyduje się na kosztowny zabieg laserowego usuwania tatuażu. Wybór wzoru nie powinien być podyktowany jedynie modą, bo w ciągu kilku lat może okazać się, że jest zupełnie nie na czasie, należy też sprecyzować, czego wymagamy od tatuażu, czy ma ozdabiać ciało, czy też symbolizować coś ważnego.

W jakim miejscu wykonać niewielki tatuaż?
W jakim miejscu wykonać niewielki tatuaż?

Kwestią, nad którą zastanawia się wiele osób przed wykonaniem tatuażu, jest to, jak bardzo boli jego wykonanie. Najbardziej bolesne są miejsca, gdzie kości stykają się ze skórą, np. kolana, łokcie, żebra czy obojczyki. Najlepsze studio tatuażu zazwyczaj stara się unikać bardzo bolesnych metod nakłuwania. Trzeba pamiętać o tym, aby przed zabiegiem nie ordynować samemu maści bezbolesnych na skórę, ponieważ mogą one wejść w reakcji ze środkami, które stosuje studio tatuaży. W takim wypadku tatuażysta może odmówić wykonania zabiegu, ponieważ może nie wiedzieć, do jakiej reakcji dojdzie po użyciu środka. Trzeba także odpowiednio wcześnie umówić się na wizytę, ponieważ dobry tatuażysta może mieć zajęte terminy nawet na okres kilku miesięcy. Przed wizytą w dobrym studiu tatuaży nie wolno spożywać alkoholu i zażywać leków rozrzedzających krew.

Warto także dopasować styl wzoru tatuażu do metody, jaką posługuje się tatuażysta. Bywają wszechstronni artyści, którzy dobrze wykonają każdy wzór, ale z reguły każdy jest w czymś najlepszy. Po wyborze motywu dobrze jest skontaktować się z najlepszymi tatuażystami, których prace nam się podobają i razem z nimi dokonać projektu tatuażu od podstaw.

Dobre studio tatuażu zatrudnia specjalistów w swoim fachu, którzy stosują techniki mające na celu zminimalizowanie odczuwania bólu. Trzeba również zdawać sobie sprawę, że jeśli ktoś ma wysoki próg bólu i źle znosi nawet najdrobniejsze ukłucia igłą, to powinien przemyśleć, czy tatuowanie jest dla niego. Intensywność odczuwania bólu przy wykonywaniu tatuażu umieszczonego w miejscach, gdzie skóra styka się z kośćmi, jest bardzo duża, ktoś, kto ma tatuowane ramię lub nogę takiego bólu nie odczuwa. Dyskomfort w czasie wykonywania tatuażu powiększa się, im dłużej trwa zabieg, skóra robi się wrażliwsza. Dla osób, które mają wysoki próg bólu, nie jest dobrym rozwiązaniem wykonywanie rozbudowanych i dużych tatuaży.

Tatuaż to również sztuka

Dobry tatuażysta wie, jak jest zbudowana skóra, że nie jest jedynie płaską powierzchnią. Tatuaż zmienia się wraz ze zmianą układu ciała i biegiem czasu. Nie zawsze to, co dobrze wygląda na kartce, będzie się odpowiednio prezentować na skórze. Dobry tatuażysta będzie wiedział, gdzie konkretny wzór tatuażu będzie się dobrze prezentował i jak się będzie zmieniał z upływem czasu. Mający doświadczenie artysta może od razu zaproponować zmianę koloru albo miejsca, na którym ma być umieszczony tatuaż.

Ryzyko związane z wykonaniem tatuażu

Największe zagrożenie stanowią zakażenia wirusem zapalenia wątroby i reakcje alergiczne. W zależności od użytych barwników, zastosowanej techniki wykonywania tatuażu https://www.luckyseven.pl/ i doświadczenia tatuażysty może się też zdarzyć, że w wyniku przemieszczania się barwnika tatuaż rozmyje swoje kontury lub wyblaknie. Zmiana wagi ciała również może spowodować zniekształcenie kształtu tatuażu i zmianę proporcji. Wygląd tatuażu może się zmienić także w wyniku naturalnych procesów starzenia się skóry, która z wiekiem staje się mniej elastyczna, a w niektórych miejscach powstają fałdy zwisającej luźno skóry, na których tatuaż może wyglądać wyjątkowo nieestetycznie. Dobre studio tatuażu zdaje sobie sprawę z występowania takiego ryzyka, w takim miejscu sterylne warunki, użycie dobrej jakości sprzętu oraz barwników jest normą.