Sie 07, 2020 Komputery

Outsourcing IT i wszystko, co powinniśmy wiedzieć na jego temat

W dzisiejszych czasach naturalnym jest, że ważną częścią każdej firmy jest system informatyczny, na którym jest oparta. Nawet przedsiębiorstwa niezwiązane bezpośrednio z branżą IT korzystają ze zdobyczy technologicznych, czy to do zarządzania procesami produkcyjnymi, czy też do realizacji zamówień klientów lub dbania o stany magazynowe. Słowem: nowoczesne technologie istnieją w każdej firmie i wraz z jej rozwojem również i one ulegają rozbudowaniu, wymagając znacznie większej uwagi. Co wtedy, gdy sami nie jesteśmy im w stanie jej poświęcić? Czy musimy zatrudniać dodatkowych pracowników wyłącznie do tego https://axperts.pl/e-commerce/? Otóż nie – wystarczy postawić na outsourcing IT. Szczecin, Łódź, Warszawa – niezależnie od tego, skąd jesteś, ten będzie dla CIebie dostępny. Ale czym on tak właściwie jest, w czym pomaga i co trzeba wiedzieć na jego temat? Na tym skupimy się w naszym artykule.

Czym jest outsourcing IT i kiedy po niego sięgnąć?

Outsourcing IT w Szczecinie i całej Polsce jest usługą, w ramach której – za odpowiednią opłatą – powierza się wykonywanie ściśle określonych zadań w zakresie informatycznym wykwalifikowanym firmom specjalistycznym. Jest rozwiązaniem chwalonym przede wszystkim ze względu na swoją elastyczność – dopasowuje się do indywidualnych potrzeb, pozwalając na pozbycie się wielu problemów oraz optymalizację mnóstwa procesów realizowanych właśnie w sferze informatycznej.

Z usług firm outsourcingowych jesteśmy w stanie korzystać na dwa sposoby:

  • stale – jest to najczęściej wykorzystywany model, w którym firmie outsourcingowej powierzamy pełną odpowiedzialność za nasz system informatyczny. To ona zajmuje się utrzymaniem serwerów, ale i u niej znajduje się fizyczny sprzęt, o którego sprawność właściwie dba. Nie obchodzi nas nic – zarówno dbanie o bezpieczeństwo, jak i ewentualne radzenie sobie z awariami;
  • doraźnie – w tym modelu wykorzystujemy tego typu firmę do pomocy w ściśle określonych zadaniach, zazwyczaj o charakterze jednorazowej usługi. Cena za tego typu działania zależy przede wszystkim od jego skali. Sięga się po niego również przy korzystaniu z bardziej stałych usług IT, jeżeli mamy do czynienia z działaniami niewchodzącymi w obręb pakietu, z którego czerpiemy korzyści w ramach współpracy z firmą outsourcingową.

Zalety korzystania z outsourcingu IT w Szczecinie

Postawienie na usługi outsourcingu IT wiąże się z mnóstwem zalet, z których nie każda jest widoczna od razu. Tą największą jest zapewnienie naszej firmie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa właśnie pod względem informatycznym. Systemy IT bazują na ruchu sieciowym – ten z kolei narażony jest na ataki ze strony hackerów, ale też nieumiejętnie korzystających z nich pracowników. Wielki wpływ mają na to również często pojawiające się awarie, którym firma zewnętrzna jest w stanie umiejętnie zapobiegać. Awariom może towarzyszyć chaos organizacyjny, rozbicie struktury pracowniczej oraz spadek zaufania ze strony klientów. Kwestie bezpieczeństwa to jednak nie wszystko. Outsourcing IT w Szczecinie jest w stanie przynieść nam również wiele innych korzyści, w tym:

  • oszczędność pieniędzy,
  • oszczędność czasu,
  • korzystanie z zawsze aktualnego oprogramowania i sprzętu,
  • poprawa efektywności działania naszej firmy,
  • pozbycie się odpowiedzialności za dane osobowe klientów (tę bierze na siebie firma outsourcingowa).

Outsourcing kontra pracownik

Wiele firm, które rozważają zainwestowanie w outsourcing IT w Szczecinie (lub gdziekolwiek indziej) stara się zestawić to rozwiązanie z zatrudnieniem pracownika na pełen etat, który zajmowałby się wyłącznie zarządzaniem systemem informatycznym. Jest to dość dobra, ale nieidealna i pod wieloma względami gorsza opcja. Zatrudniając pracownika musimy liczyć się ze stałym kosztem jego wynagrodzenia, ale też wszelkiego rodzaju benefitami, które będziemy musieli mu zapewnić https://axperts.pl/. Co istotne, powierzając całe zarządzanie jednej osobie stajemy się od niej zależni. Gdy pójdzie ona na zwolnienie lekarskie, albo też zdecyduje się zmienić pracę, my pozostaniemy na lodzie, a nasz system informatyczny – pozbawiony kontroli. Zarządzający dysponują też wieloma danymi (między innymi tymi klientów), które z łatwością mogą wykorzystać, jeśli nie cechują się zbytnią uczciwością.

Z drugiej strony mamy firmy, które oferują outsourcing IT Szczecin. Ich zaletą jest stabilność oraz możliwość polegania na nich, niezależnie od pory dnia czy roku, bez potrzeby uiszczania dodatkowych i nieplanowanych opłat. Właśnie dlatego ludzie decydują się na nie coraz chętniej.

Podsumowanie

Po outsourcing IT Szczecin, ale i wiele innych miast w Polsce sięga coraz częściej. Nie ma się czemu dziwić – jest on w końcu usługą, która pojawiła się w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie związane ze specjalistami w zakresie branży IT. Jeżeli i my posiadamy firmę, która w dużym stopniu bazuje na nowoczesnej technologii, a rozwija się w szybkim tempie i coraz bardziej na nich polega, powinniśmy czym prędzej się nim zainteresować. Zwłaszcza, że – jak wspomnieliśmy wcześniej – jest to w stanie przynieść nam mnóstwo korzyści.

 

Dodaj komentarz