Ranking najlepszych frezarek do paznokci u stóp

lip 28, 2021 Uroda

Ranking najlepszych frezarek do paznokci u stóp

Frezarki do paznokci u stóp to wielofunkcyjne urządzenia, które znajdą zastosowanie zarówno w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, jak i w domu. Podologia od zawsze ceniła je za zdolność przywracania stopom ich dawnego wyglądu. Pozwalają unikać zrogowaciałych naskórków i niepożądanych skórek w rejonie paznokci. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie frezarki cechują się równie dobrą skutecznością. Które z nich wybrać, żeby cieszyć się najlepszymi możliwymi paznokciami u stóp?

Dlaczego warto mieć frezarkę do paznokci?

Każdy podolog powie nam, że o stopy trzeba jak najregularniej dbać. Bardzo często w całym procesie pomijane są paznokcie, o których zapomina się względem śródstopia czy pięty. Jak zapewniają jednak specjaliści są one równie ważne albo nawet ważniejsze. Ich zaniedbanie kończy się nawet odpadaniem od stopy co musi być chirurgicznie skontrolowane przez lekarza. Bardzo często wiąże się to z dużym bólem i niepotrzebnymi wizytami u doktora.

Najważniejszą funkcją leczniczą frezarek jest usuwanie skórek i naskórków. Dzięki nim możemy ponadto ukształtować paznokcie i odpowiednio zmatowić płytki. Dobra frezarka do paznokci przenosi swoje zastosowania również na ręce. Kupić zatem możemy wielofunkcyjne urządzenie, które zapewni zarówno manicure, jak i pedicure leczniczy. Oprócz czysto zdrowotnych zalet frezarki poprawiają estetykę paznokcia, dzięki odpowiedniemu piłowaniu, które pozwala na skrócenie w dowolnym rejonie.

Dodatkowym efektem stosowania frezarek jest nadawanie paznokciom połysku. Dowolność kształtów jest naprawdę imponująca – mogą być owalne, migdałowe czy prostokątne. Przy odpowiednio dobrych frezach można wykonywać naprawdę dokładne operacje. Same zakończenia są albo igłowe, wrzecionowe, stożkowe lub cylindryczne. Im większa kolekcja frezów, tym większe możliwości modelowania paznokci. Trzeba jednak posiadać odpowiednie umiejętności. Jeśli jest możliwość lepiej korzystać z usług kosmetologa albo poćwiczyć na jakimś innym obiekcie.

Najlepsze frezarki do paznokci do stóp

Liczbę frezarek do paznokci u stóp naprawdę robi wrażenie. Kobiety (a nawet mężczyźni) coraz częściej wolą inwestować w sprzęt domowy, zamiast nieustannie przepłacać za usługi u specjalisty.

1. Neonail 65W

Największy atut modelu Neonail jest zawarty już w nazwie produktu. Jest nim bardzo duża moc na poziomie 65 wat. Pozwala to na duże prędkości, jeśli chodzi o obracanie frezów. Praca z frezarką jest ułatwiona dzięki specjalnemu pedałowi nożnemu, dzięki któremu nie trzeba wykonywać dodatkowych operacji ręką. Prędkości można zmieniać za pomocą specjalnego regulatora. Frezy bardzo szybko można wymieniać, a w zestawie znajdziemy 3 różne rodzaje. Oczywiście można je sobie kupić dodatkowo w innych wariantach.

2. JSDA Nail Drail JD 700 Violet

Co prawda frezarka JSDA nie posiada aż takiej mocy jak poprzednik, ale w pełni wystarcza to do warunków domowych. Używana jest także w gabinetach kosmetycznych, głównie dzięki swojej małej awaryjności. Badanie podoskopowe pokazuje, że usuwanie naskórków modelem JSDA należy do najskuteczniejszych na rynku. Nadaje się zarówno do zabiegów pedicure, jak i manicure. Kupuje się w ten sposób niejako dwa urządzenia w jednym. Również posiada aż 3 rodzaje frezów, z których jeden posiada diamentowy nasyp, który pozwala na jeszcze dokładniejsze operacje.

3. SUNONE JD103-H

Model SUNONE to jedna z lepszych opcji, jeśli ktoś celuje w bardziej budżetowe wersje frezarek. Dużą zaletą jest tutaj regulowanie obrotów w zależności od kierunku – w lewo lub prawo. Można ją także stosować przy sztucznych paznokciach, co ułatwia aż 30 000 obrotów na minutę. Jest bardzo łatwa w użytkowaniu dzięki swojej uniwersalnej głowicy. Nie trzeba specjalnie wysokich umiejętności, żeby zacząć jej używać na wczesnym etapie eksploatacji. Polecana jest zwłaszcza do domu, bo w wersji salonowej może się wydawać niewystarczająca.

4. Semilac Beauty Salon Diamond 48W

Badanie stóp i rejonów paznokci bardzo często wskazuje na problemy z martwym naskórkiem. Idealna do jego pozbywania się jest frezarka Semilac Beauty. Nadaje się również do usuwania tipsów czy masy hybrydowej. Posiada w tym celu specjalną nakładkę, którą nakłada się na frezy. Tych ostatnich jest aż 6, a więc posiada ich stosunkowo najwięcej rodzajów z całej listy. Dużym atutem frezarki jest również bardzo cicha praca, praktycznie niezauważalna z perspektywy jednego pokoju dalej.

Ile kosztują frezarki do paznokci?

Koszt frezarki jest naprawdę różny, a wszystko zależy od trwałości materiałów lub gwarancji długiego użytkowania. Dużą rolę pełni przeznaczenie takiego urządzenia. Dość logiczne jest, że sprzęt do salonu kosmetycznego będzie droższy od domowego. Te pierwsze kształtują się cenowo na poziomie nawet 1000 złotych, a te drugie można już kupić za 300 złotych w wersji jakościowej.

Nie ma co nastawiać się na tanie produkty, które bardzo szybko będzie trzeba oddać do naprawy. Podobnie jak usunięcie odcisków, leczenie paznokci jest ważne w profilaktyce stóp. Na zdrowiu nie ma co oszczędzać – warto wybierać takie frezarki, które nie uszkodzą paznokcia i będą działały przez wiele długich lat. Polepszy to także ogólną estetykę paznokcia – porządny pedicure zapewni najładniejsze możliwe stopy, których w końcu nie trzeba się będzie wstydzić w swoim obuwiu.