Co to jest stylizacja paznokci

gru 09, 2020 Uroda

Co to jest stylizacja paznokci

Powszechnie się mawia, że piękne i zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. To prawda – wygląd dłoni oraz paznokci ma istotny wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych. W dzisiejszych czasach stylizacja paznokci nie polega tylko na ich spiłowaniu do ulubionego kształtu i pomalowaniu wyłącznie zwykłym lakierem. Obecnie wyróżnia się znacznie więcej metod stylizacji paznokci. Co to jest stylizacja paznokci? Jakie są jej rodzaje? Jak kobiety przede wszystkim stylizują swoje paznokcie, aby poprawić swoje samopoczucie i zwiększyć pewność siebie? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią. 

 

Co to jest stylizacja paznokci?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co to jest stylizacja paznokci https://www.maxel-cosmetics.pl/stylizacja-paznokci-c-792_1.html. Jest to szerokie pojęcie, pod którym kryje się różnego rodzaju manicure, wykonany różnymi metodami, w różnych kolorach i różnorodnymi zdobieniami. Wykonanie stylizacji paznokci w sprawdzonym salonie daje pewność, że efekt będzie doskonały, a użyte produkty będą najwyższej jakości. Cena za wystylizowanie paznokci różni się w zależności od salonu – przede wszystkim jego lokalizacji i popularności. To, jaki rodzaj manicure wybierzemy, zależy od osobistych preferencji, naszych oczekiwań oraz ilości czasu, jaki możemy spędzić w salonie. Najczęściej wykonywany jest manicure hybrydowy – jego wykonanie trwa nie dłużej niż 1,5 godziny, a efekt jest długotrwały – paznokcie są piękne przez minimum trzy tygodnie. 

Jakie rodzaje stylizacji paznokci wyróżniamy?

W dzisiejszych czasach kobiety mają różne wymagania i preferencje odnośnie stylizacji paznokci. Do najpopularniejszych rodzajów manicure zaliczamy przede wszystkim:

  • Manicure hybrydowy – jest wykonywany wyłącznie na naturalnej płytce. Paznokcie muszą być uprzednio zmatowione bloczkiem polerskim. Na przygotowane paznokcie nakłada się bazę do hybryd, następnie lakier hybrydowym, a na sam koniec – tzw. top. Całość musi być utwardzona pod lampą UV. Tak wykonany manicure utrzymuje się w idealnym stanie ok. 3 tygodnie.
  • Manicure żelowy – paznokcie żelowe umożliwiają przedłużenie naturalnej płytki. Ten rodzaj stylizacji polega na nakładaniu warstwami gęstego żelu, który musi zostać kilkukrotnie utwardzony pod lampą UV. Manicure żelowy jest nakładany na tipsy bądź na formę, która jest zdejmowana po zaschnięciu żelu. Czas jego wykonania jest dłuższy niż hybryd, lecz trwałość jest bardzo podobna.
  • Manicure akrylowy – jest to niezwykle trwały rodzaj stylizacji paznokci i odporny na częsty kontakt z różnymi środkami chemicznymi i wodą. Czas ich wykonania zajmuje jednak nawet do 3 godzin, przez co jest rzadko wybierany przez Klientki. Metoda ta polega na nałożeniu proszku akrylowego połączonego z liquidem.

Akcesoria do stylizacja paznokci – co to takiego?

Akcesoria do manicure czy też i pedicure są bardzo ważne dla każdej kobiety, która wie, co to jest stylizacja paznokci. Dzięki nim dbanie o paznokcie jest znacznie prostsze, ponieważ na idealnie przygotowanej płytce paznokcia jest łatwiej nałożyć żel czy hybrydę. Aby natomiast przyozdobić paznokcie, należy skorzystać z akcesoriów takich jak kopytko do skórek, pilniczki, pędzelki czy frezarki. Jeżeli wybieramy się do kosmetyczki na manicure, również warto znać podstawowe akcesoria. Nie tylko, wbrew pozorom, kiedy samemu zajmuje się stylizacją paznokci. 

Stylizacja paznokci w domu – kiedy to się opłaca?

Co to jest stylizacja paznokci w domu? Jest to po prostu wykonanie manicure czy innego zabiegu na paznokciach samodzielnie, bez pomocy kosmetyczki. Stylizacja paznokci w domowym zaciszu jest opłacalna przede wszystkim zwłaszcza wtedy, kiedy bardzo często udajemy się do kosmetyczki. Jednakże nie jest to takie proste – aby uzyskać efekt podobny do tego, jaki otrzymujemy w profesjonalnym salonie zajmującym się stylizacją paznokci, trzeba dużo czasu spędzić na nauce i doskonaleniu swoich umiejętności. Ponadto, należy wybierać preparaty dobrej jakości, ponieważ najłatwiej się na nich pracuje i gwarantują bezpieczeństwo.

Stylizacja paznokci w domu – w co warto się zaopatrzyć?

Jeżeli już wiemy, że stylizacja paznokci w domu jest dla nas łatwa do przeprowadzenia, to warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i produkty. Przed rozpoczęciem stylizacji paznokci należy jednak pamiętać o odpowiednim oczyszczeniu i przygotowaniu płytki, a także nadania paznokciom ulubionego kształtu z użyciem szklanego bądź papierowego pilniczka (metalowy pilniczek może często prowadzić do rozdwajania się paznokci). Dla osób początkujących, zdecydowanie najłatwiejszy do wykonania będzie manicure wykonany zwykłym lakierem. Warto także postawić na wykończenie lakieru warstwą lakieru utrwalającego tzw. top coat. Łatwym do wykonania jest również manicure hybrydowy. Aby ozdabiać takie paznokcie, można wykorzystać naklejki, stemple, cyrkonie czy nawet holograficzne pyłki. Warto decydować się na zestawy do manicure – hybrydowego bądź żelowego. Wtedy nie tylko można dużo zaoszczędzić, ale też od razu dostać niezbędne produkty do stylizacji paznokci.