Ile tapety na ścianę?

cze 14, 2021 Wnętrza

Ile tapety na ścianę?

Tapetowanie pokoju wiąże się z czymś więcej niż tylko z umieszczeniem na ścianach ulubionego wzoru. Najpierw trzeba ocenić obecny stan ścian i ustalić, czy potrzebne są jakiekolwiek prace przygotowawcze. Te czynniki pomogą odpowiedzieć na pytania: ile kosztuje tapeta i jak dużo jej potrzeba? Oczywiście koszt będzie w dużej mierze zależał od tego, czy tapetujesz sam, czy zatrudniasz kogoś, kto wykona pracę za Ciebie. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, ważne jest, aby wiedzieć, czego się spodziewać, aby móc podjąć świadomą decyzję.

Trend tapetowania staje się popularny wraz z rozwojem sprzedaży detalicznej online i mediów społecznościowych. Dzięki szerokiej gamie kolorów, wzorów, wykończeń i projektantów do wyboru, tapety stanowią doskonałą okazję do spersonalizowania swojego domu. Oczywiście, innym powodem tapetowania ścian może być potrzeba pokrycia mniej doskonałych ścian. Tapety dekoracyjne https://www.outlet-tapet.pl/tapety-eleganckie-i-ekskluzywne to świetny pomysł na zmianę wnętrz.

Umiejętne tapetowanie

Tapeta musi być nakładana na czystą, gładką powierzchnię, więc może być pewna ilość prac przygotowawczych, które należy wykonać, zanim będzie można wyciągnąć klej do tapet. W zależności od tego, czy projektujesz konkretną ścianę, czy tapetujesz cały pokój, może być konieczne odsunięcie mebli od ścian. Może to wiązać się z kosztami, które należy rozważyć podczas rozpatrywania ofert, jeśli nie robisz tego sam. Chociaż nie jest niczym niezwykłym wklejenie nowego wzoru na istniejącą tapetę, może być to trudniejsze do usunięcia, gdy następnym razem chcesz zmienić tapetę. Wcześniejsze wzory mogą  prześwitywać, jeśli nowa tapeta jest niższej jakości. Ponadto, ponieważ wiele tapet w dzisiejszych czasach ma powłokę winylową, istnieje ryzyko rozwoju pleśni między warstwami. Wszelkie dziury lub niedoskonałości w ścianach lub tynku muszą zostać usunięte przed nałożeniem tapety, aby zapewnić gładkie i równe wykończenie. Możesz to zrobić sam lub, jeśli zatrudnisz kogoś, zapytaj, czy koszt naprawy jest wliczony w wycenę. Czasami bardziej sensowne może być zastosowanie najpierw paska tapety – rodzaju papieru, który jest nakładany na ściany – aby wyrównać niedoskonałości, zwłaszcza jeśli jest ich wiele. W zależności od stanu ścian, trzeba będzie zdecydować, czy bardziej opłacalne jest wykonanie napraw, czy nałożenie tapety. Tapeta na wąski przedpokój może powiększyć optycznie pomieszczenie. Istnieją również tapety na korytarz zmywalne https://www.outlet-tapet.pl/tapety-w-paski, które łatwo można zmienić.

Wspaniały efekt

Nowa tapeta może zmienić wygląd Twojego pokoju. Aby uzyskać efekt wow, należy wyczyścić  listwy przypodłogowe, drzwi i ramy okienne. Każdy początkujący z dobrymi intencjami może spróbować swoich sił w nakładaniu tapety, ale istnieje ryzyko, że skończy się to nieestetycznymi zmarszczkami, pęcherzykami powietrza lub grudkami pod spodem. Ponadto każdy błąd prowadzi do zmarnowania papieru, czasu i pieniędzy. Jeśli praca zostanie źle wykonana, być może trzeba będzie zniszczyć to wszystko i zacząć od nowa. Koszt materiałów zależy od wybranej tapety, z nadrukami od gładkich po wzorzyste, od błyszczących po tłoczone i od prostych po designerskie.

Kosztorys

Ceny wahają się od 25 do nawet 300 złotych za jedną rolkę. Pokrycie zależy nie tylko od wielkości pomieszczenia, ale także od powtarzalności wzoru i trudniejszych obszarów, takich jak okna. Aby obliczyć koszt wybranej przez siebie tapety należy zasięgnąć informacji w sklepie z tapetami. Jeśli chodzi o ceny robocizny, trudne pomieszczenia, które wymagają skomplikowanych cięć i wzorów do prawidłowego dopasowania, mogą zająć więcej czasu. Twoja lokalizacja będzie również decydować o stawce godzinowej lub dziennej wybranego przez Ciebie handlowca, przy czym ceny w dużych miastach są oczywiście wyższe niż w innych obszarach. Koszt usunięcia istniejącej tapety i położenia nowej w średniej wielkości pokoju wynosi około 1300 zł za robociznę i materiały i zajmuje około 1-2 dni. Tapetowanie pokoju zależy od indywidualnych umiejętności. Łatwość, z jaką można wykonać pracę, zależy również od powtarzalności wzoru, umiejętności prawidłowego dopasowania go i stabilnej postawy podczas wygładzania niedoskonałości.

Jak oszacować ilość tapety na ścianę?

Zmierz długość każdej ściany, którą chcesz tapetować. Umieść koniec taśmy mierniczej na jednym z rogów ściany i pociągnij ją w kierunku drugiej strony. Po dotarciu do drugiego końca, zapisz pomiar, zaokrąglony do najbliższej liczby całkowitej.  Zmierz w taki sposób wszystkie ściany. Określ wysokość ścian, które chcesz tapetować. Znajdź najwyższy punkt ściany i zmierz wówczas wysokość. Umieść koniec taśmy mierniczej przy ścianie i pociągnij ją w górę w kierunku sufitu. Wyciągaj taśmę mierniczą, tak aż dotrze do podłogi, abyś mógł dokonać pomiaru. Zaokrąglij swój pomiar do najbliższej liczby całkowitej, abyś mógł mieć trochę nadmiaru tapety. Przelicz swoje pomiary na metry. Nowoczesne tapety dla dzieci https://www.outlet-tapet.pl/tapety/niebieskiesą uwielbiane przez najmłodszych. Tapety dziecięce na ścianie https://www.outlet-tapet.pl/tapety-do-pokoju-dzieciecegoto świetny sposób na upiększenie pokoju dziecka. Pokój staje się wówczas prawdziwym królestwem dziecka.