Jak wybrać dobry catering dietetyczny?

mar 31, 2020 Usługi

Jak wybrać dobry catering dietetyczny?

Jak wybrać dobry catering dietetyczny? Wśród nas jest bardzo mało osób, które mają idealną figurę. Zdecydowanie więcej jest takich, które niestety mają kilka kilogramów do stracenia. Jak się do tego zabrać? Na pewno zdrowe odżywianie będzie kluczowe. Z pomocą może przyjść catering dietetyczny.

Samodzielne przygotowywanie posiłków

Wiadomo, że w procesie odchudzania najważniejsza jest zdrowa dieta. Jest to tak naprawdę najważniejszy element. Zdrowa i zbilansowana dieta to 70 procent naszego sukcesu. Oczywiście posiłki możemy przygotowywać sobie sami. Co więcej możemy sami sobie rozpisać zbilansowaną dietę. Jest to jednak tylko możliwe w momencie gdy mamy o tym pojęcie. Gdy nie mamy zbyt dużej wiedzy o tłuszczach, węglowodanach czy też białkach, to musimy się skusić na pomoc profesjonalisty. Można skorzystać z bardzo modnych w dzisiejszych czasach z porad online. Po drugiej stronie komputera jest dietetyk czy też trener personalny. Pomimo popularności tego sposobu, jednak dużo bardziej rozsądniej jest pójść do dietetyka na wizytę. Wówczas mamy wykonywane liczne badania. Pomiar tkanki tłuszczowej to absolutna podstawa. Właśnie na podstawie tego badania, dietetyk jest w stanie dobrać nam dobrą dietę, która przyniesie efekt. Mamy w takiej sytuacji rozpisaną dietę i jesteśmy w stanie przygotowywać sobie według jadłospisu samodzielnie wszelkie posiłki. Niestety musimy przyznać, że jest to troszkę pracochłonne. Wszystko musi ważyć i starannie przygotowywać.

Wiele osób nie decyduje się na żadną z powyższych opcji i wybiera gotową dietę z sieci jak na przykład dietę kapuścianą czy też dietę 1200 kalorii. Jest to ogromny błąd. Owszem są to diety skuteczne. W bardzo krótkim czasie możemy zrzucić kilka, a nawet kilkadziesiąt kilogramów. Jednak stosując taką dietę musimy się liczyć z efektem jojo. Co więcej diety te nie są zbyt zdrowe.

Czy mamy zatem jeszcze inne wyjście poza tymi trzema możliwościami? Jak najbardziej tak. Chodzi o catering dietetyczny. Jest to najbardziej profesjonalna opcja, jak i także najbardziej wygodna. Firmy specjalizujące się w cateringu dietetycznym mają fachowców, którzy przepisują nam indywidualnie dietę. Możliwości jest całe mnóstwo. 

Na co zwrócić uwagę wybierając catering dietetyczny?

Jak wybrać dobry catering dietetyczny?
Jak wybrać dobry catering dietetyczny?

Jeśli chodzi o wszelkie firmy specjalizujące się w cateringu dietetycznym, to musimy zauważyć, że jest ich coraz więcej. Dosłownie znajdziemy je w każdym mieście. Wiele osób sugeruje się cenami. Tak naprawdę różnice nie są wcale takie duże w cenie, a możemy na własne życzenie stracić na wartości. Wybierając catering dietetyczny powinniśmy w pierwszej zapoznać się z opiniami o danym cateringu w sieci. Im więcej zadowolonych klientów tym lepiej. Musimy poczytać sobie recenzje o produktach. Na pewno bardzo ważne są dla nas efekty po stosowaniu się do diety oraz kwestia tego, czy dane posiłki będą nam smakować. Większość firm daje możliwość zaznaczenia składników, których nie lubimy. W związku z tym udaje się uniknąć potraw, które nie będą nam smakowały.

Nie wybierajmy sobie zbyt mało kalorii. Raczej tę decyzję pozostawmy dietetykowi. Specjalista najlepiej będzie wiedział jaka kaloryczność będzie odpowiednia.

Jak działa catering dietetyczny?

Wiele osób, które jeszcze nigdy z takiego cateringu nie korzystały, nie wie kompletnie jak on działa. Na pewno catering dietetyczny ma to do siebie, że dostarcza nam zbilansowane posiłki pod wskazane miejsce każdego dnia. Możemy umówić się z firmą cateringową, aby dostarczali posiłki do miejsca naszego zamieszkania czy też do pracy. Otrzymujemy od razu pięć posiłków. Każdy jest osobno zapakowany. Zaczynamy od śniadania. Następnie drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja. Nie powinniśmy kolacji jeść tuż przed snem, a raczej minimum na jakieś dwie godziny przed snem. Możemy zamówić sobie catering dietetyczny od poniedziałku do piątku czy też od poniedziałku do niedzieli. Można umowę podpisać sobie na tydzień, a także możemy skorzystać od razu z miesięcznej oferty. Dzięki temu możemy uzyskać bardziej atrakcyjną ceną. Poleca się jednak skorzystanie nawet z dna próbnego. W ten sposób ocenimy czy kuchni danego cateringu nam odpowiada.

Nie zapomnijmy o ćwiczeniach

Powiedzieliśmy już sobie, że dobrze dobrana dieta to 70 procent sukcesu, a co stanowi pozostałe 30 procent? Jest to aktywność fizyczna. Powinniśmy trenować regularnie, aby sukces był spektakularny. Tutaj mamy dowolność. Możemy podejść do tematu profesjonalnie i pokusić się o karnet na siłownię i treningi pod okiem wykwalifikowanego trenera personalnego. Można także zacząć od ulubionej aktywności fizycznej jak jazda na rowerze, rolkach czy też łyżwach. Co więcej możemy ćwiczyć w domu czy też iść pobiegać. Warto, aby się ruszać. Takie absolutne minimum to 3 razy w tygodniu. W takiej sytuacji tracimy tkankę tłuszczową. Przy ćwiczeniach z obciążeniem popracujemy nad tkanką mięśniową. Jak najbardziej warto wykonywać naprzemiennie treningi cardio oraz treningi siłowe. Taki trening wykonamy nawet w domu. Nie pozostaje nam nic innego jak zdrowo się odżywiać i ruszać się.