Kostka brukowa jak cegła

lis 05, 2021 Budownictwo

Kostka brukowa jak cegła

Kostka brukowa jak cegła to materiał przyjazny dla środowiska, trwały i mrozoodporny, jest obecnie szeroko stosowany do wykańczania placów i ścieżek przy domach, parkach, terenach przy stacjach benzynowych, supermarketach, centrach handlowych. Różnorodność kształtów pozwala na tworzenie atrakcyjnych kompozycji o różnym stopniu skomplikowania. Do najbardziej popularnych należy kostka brukowa jak cegła, ponieważ ma wyraźny geometryczny kształt, co ułatwia montaż.

Kostka brukowa jak cegła

Kostka brukowa wyglądem przypominająca cegłę produkowana jest metodą wibrokompresji i charakteryzują się doskonałą jakością, ścisłą geometrią kształtów, równoległością powierzchni oraz szeroką gamą kolorystyczną. Produkt doskonale imituje stare uliczki. Cechuje się bezpieczeństwem użytkowania, nie wydziela toksycznych substancji po podgrzaniu. Można zaaranżować tereny wokół basenów, oczek wodnych.
Dzięki dużej wytrzymałości kostka brukowa jest w stanie wytrzymać duże obciążenia przez wiele lat. Dlatego kostkę brukową o grubości 6 cm lub więcej można wykorzystać nie tylko do układania ścieżek ogrodowych i dziedzińców, ale także, jako niezawodne pokrycie chodników, parkingów, obszarów o dużym natężeniu ruchu. Za pomocą kostki brukowej jak cegła można urzeczywistnić wszelkie pomysły na ulepszenie nawierzchni posesji czy ogrodu. Zastosowanie kostek brukowych z betonu prasowanego w różnych kolorach pomoże uformować zarówno wyraźne wzory, jak i zastosować wielobarwną kostkę uzyskując doskonały efekt.

Uniwersalna prostokątna kostka brukowa

Kostka brukowa wyglądająca jak cegła, posiada odważne kolory i różnorodne możliwości układania, co pozwala stworzyć wiele oryginalnych kompozycji. Ścieżki i podjazdy wyłożone taką kostką brukową, dzięki prostej konfiguracji, są łatwe w montażu i wyglądają stylowo. Jeśli ktoś marzy o stworzeniu przytulnego kącika dla całej rodziny lub eleganckiego tarasu, gdzie otaczająca przestrzeń tchnie harmonią, kostki brukowe typu cegła są właściwym wyborem. Jest ona produkowana na specjalnym sprzęcie – stole wibracyjnym. Mieszankę betonową wlewa się do form. Ponadto za pomocą specjalnej prasy następuje zagęszczanie. Następny etap to suszenie, w wyniku, którego uzyskuje się trwały i wysokiej jakości produkt. Innym rodzajem kostki brukowej jak cegła jest kostka klinkierowa która cieszy się dużym uznaniem, ze względu na estetykę i wytrzymałość.

Zalety kostki brukowej jak cegła

Kostka brukowa imitująca cegłę sprzedawana jest w przystępnej cenie i towarzyszy jej kilka zalet, dzięki którym popularność takiego produktu nie maleje.
Do głównych zalet należą:

  • Możliwość tworzenia różnorodnych wzorów, eliminując potrzebę przycinania
  • Szeroka gama kolorów ułatwia realizację fantazji projektowych
  • Układanie tego rodzaju płytek jest dozwolone na dowolnej podstawie
  • Produkt skutecznie opiera się ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe
  • Wysoki poziom wytrzymałości
  • Łatwa w utrzymaniu czystości, nie wymaga skomplikowanej konserwacji.

W przypadku użycia kostki brukowej koszt wszystkich kolejnych napraw będzie minimalny, ponieważ wystarczy wymienić tylko niewielki uszkodzony odcinek ścieżki. Spośród całej różnorodności form kostki brukowej najbardziej poszukiwane są odmiany typu cegła.To styl prostoty i surowej geometrii. Dzięki połączeniu kolorów pojawia się masa najróżniejszych opcji, które mogą zachwycić: od pospolitych po najbardziej dekoracyjne, od motywów prostych po świeże trendy.

Efekt dekoracyjny kostki brukowej – cegła

Kostka brukowa jak cegła należy do najpopularniejszych rodzajów wykończenia nawierzchni dzięki uniwersalnemu kształtowi prostokąta. Taką kostkę można układać naprzemiennie, linearnie a także w jodełkę, co w znaczny sposób urozmaica każdy obszar wokół domu. Sprzedawana kostka brukowa doskonale oddająca wyglądem cegłę budowlaną dostępna jest w różnych rodzajach, dzięki temu można dopasować ją do natężenia ruchu. Grubość to: 4 cm, 6 cm, 8 cm. Najczęściej występuje w kolorze szarym, grafitowym oraz czerwonym, co pozwala na jej zharmonizowanie z otoczeniem. Trzeba podkreślić, że ten rodzaj betonowej kostki brukowej jest bardzo wytrzymały, estetyczny i będzie długo eksploatowany.

kostka brukowa SzczecinKostka brukowa – cegła cechuje się gładką linia brzegową, co powoduje ograniczenie hałasu, dlatego świetnie sprawdza się na parkingach oraz ścieżkach rowerowych. Jest to kostka bez fazy umożliwiająca różne rodzaje ułożenia na nawierzchni. Jest połączeniem nowoczesnych technologii, klasycznych kształtów, odcieni oraz zrównoważonych cen. Przyjazna dla środowiska powłoka, nie nagrzewa się w upale i nie wytwarza szkodliwych oparów, co pozwala zachować tereny zielone. Układanie kostki brukowej zachowuje wymianę gazu ziemnego i wilgoci roślin, zapobiegając ich obumieraniu i wysychaniu gleby.

Brak stagnacji wody na betonowej kostce brukowej, woda swobodnie spływa do gruntu, czyli kałuże są wykluczone. Wysokiej jakości układanie kostki brukowej pozwala zredukować do minimum koszty utrzymania powłoki w dobrym i reprezentacyjnym stanie. Kostka brukowa jest odporna na wilgoć i mróz, atrakcyjna wizualnie, można ją układać na wiele sposobów i wzorów. Oferowana jest kostka betonową w postaci cegieł na różnych podłożach i w różnych odcieniach, nawet z przejściami kolorów. Można wybrać jeden lub kilka kolorów kostki brukowej, odpowiednich do dekoracji danego terytorium. Połączenie wielobarwnych kostek stworzy efektowny wzór na każdej powierzchni – małej lub dużej.