Nawilżanie skóry - wszechstronny poradnik

gru 15, 2020 Uroda

Nawilżanie skóry – wszechstronny poradnik

Nawilżanie skóry – wszechstronny poradnik: w jaki sposób nawilżać skórę, aby przez jak najdłuższy czas wyglądała ona zdrowo? Niestety, proces starzenia się skóry jest w zasadzie nieodwracalny. Wraz z wiekiem nasza skóra jest w coraz gorszej kondycji nawet wtedy, gdy dbamy o nią jak najlepiej.

Na szczęście, są jednak obecnie takie rozwiązania i produkty czy kosmetyki na ciało, dzięki którym procesy starzenia się można maksymalnie zahamować. Najważniejsze jest to, aby skóra była właściwie nawilżana – wówczas możliwe jest złagodzenie oznak starzenia czy zredukowanie pojawiających się zmarszczek. Utrata naturalnej wilgotności pojawia się w miarę upływu lat u każdego człowieka, dlatego trzeba temu zaradzić sięgając po wyselekcjonowane kosmetyki na ciało.

Dlaczego nawilżenie skóry jest tak istotne? Odpowiadamy! 

Wszyscy dermatolodzy podkreślają, że każdy, komu zależy na tym, aby jego skóra zachowała przez jak najdłuższy czas młody, atrakcyjny wygląd, musi dbać o jej właściwe nawilżenie i natłuszczenie. Jeżeli wody w skórze będzie za mało oraz nie będzie odpowiedniego natłuszczania, szybko dojdzie do zachwiania równowagi w gospodarce wodno-lipidowej. W sytuacji, gdy nasza skóra nie będzie miała odpowiedniej ilości wody, wówczas jej kondycja w stosunkowo krótkim czasie ulegnie znacznemu pogorszeniu. Będzie mało elastyczna oraz szorstka. Co gorsze, skóra, która jest odwodniona, ma znaczną tendencję do szybkiego tworzenia się zmarszczek. Na szczęście, istnieje rozwiązanie na opóźnianie wszystkich tych negatywnych procesów związanych ze starzeniem się skóry.

O co chodzi? Aby to osiągnąć, przede wszystkim trzeba inwestować w specjalne kosmetyki na ciało. Należy jednak pamiętać o tym, aby wybierać wyłącznie kosmetyki na ciało od renomowanych producentów posiadających niezbędne certyfikaty – wówczas mamy stuprocentową pewność, że wybrany przez nas kosmetyk pomoże nam w odbudowie właściwej gospodarki wodno-lipidowej.

W chwili obecnej kosmetologia rozwija się w tak szybkim tempie, że na rynku nieustannie pojawiają się nowe propozycje dla osób, które chciałyby jak najlepiej zadbać o swoją skórę. Producenci cały czas wprowadzają na rynek nowe produkty, na przykład specjalne naturalne kosmetyki na ciało, które są tworzone w oparciu wyłącznie o składniki pochodzenia naturalnego. Nie zawierają SLS-ów czy parabenów, które w wielu przypadkach mogą przyczyniać się do postępowania procesu wysuszania skóry. 

Aby skóra była w jak najlepszej kondycji, trzeba tak jak wspomnieliśmy powyżej, odpowiednio ją nawilżać. Okazuje się, że kremy nawilżające na skórę mogą być stosowane nawet przez osoby poniżej 20. roku życia. Niektóre nastolatki popełniają jednak błąd wybierając kosmetyki stosowane przez swoje mamy. Młoda cera ma zupełnie inne potrzeby od cera osób dojrzałych, dlatego nie wolno o tym zapominać. W nawilżaniu skóry ogromnie ważną rolę pełni także wypijanie minimum półtora litra wody każdego dnia. Samo stosowanie kremów bez spełnienia tego warunku nie pomoże w wystarczającym stopniu. 

Czym się kierować przy wyborze kremu nawilżającego na skórę? 

Nawilżanie skóry - wszechstronny poradnik
Nawilżanie skóry – wszechstronny poradnik

Aby pielęgnacja skóry przynosiła nam pożądane rezultaty, musimy oczywiście pamiętać o tym, aby wybierać wyłącznie starannie wyselekcjonowane kosmetyki na ciało. Czym kierować się podczas wybierania takiego kosmetyku? Powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na skład takiego produktu, potrzeby naszej cery, wiek oraz zasobność portfela. Nie wolno jednak zapominać o tym, że właściwy wybór kosmetyku pełni wyjątkowo ważną rolę. Jeśli kosmetyk zostanie nieprawidłowo dopasowany, jego zastosowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nie zawsze drogi krem będzie lepszy od tego tańszego. Najistotniejszy jest jego skład. 

Krem nawilżający na skórę trzeba stosować minimum dwa razy dziennie, na wcześniej oczyszczoną skórę twarzy. Specjaliści zalecają, aby nakładać kremy nawilżające rano i wieczorem Musimy też zdawać sobie sprawę z tego, że skóra jest powłoką ciała spełniającą mnóstwo niezwykle istotnych funkcji, ponieważ to właśnie ona ochrania nas przed zewnętrznymi czynnikami środowiskowymi, takimi jak nadmierne promieniowanie ultrafioletowe czy zimno. 

Maseczki nawilżające

Jeśli chcemy, aby wszystkie efekty zastosowanej terapii były jak najlepsze i utrzymywały się przez jak najdłuższy czas, możemy także zdecydować się na nakładanie specjalnych maseczek nawilżających. Dzięki nim utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia skóry oraz poprawienie jej ogólnego wyglądu będzie jeszcze łatwiejsze. Maseczki nawilżające bez problemu można znaleźć w dobrych sklepach z kosmetykami na ciało. 

Wśród pań ogromną popularnością cieszą się także specjalne maseczki parafinowe. Ich stosowanie powoduje nie tylko, że nasza twarz zostaje właściwie nawilżona, ale również poprawia się całe jej ukrwienie. Kobiety, które chcą jak najlepiej nawilżyć i pielęgnować swoją skórę, sięgają także po specjalne toniki. Dzięki nim skóra w bardzo krótkim czasie może odzyskać swoje właściwe pH. Tonik można przygotować samodzielnie w domu, wykorzystując do tego celu zioła, warzywa czy owoce.