Plakaty na ścianę

cze 02, 2022 Wnętrza

Plakaty na ścianę

Dekoracja ścienna plakaty na ścianę to modny trend w aranżacji wnętrz i reklamie zewnętrznej. To także wyrażanie siebie we wnętrzu. Zmienia się czas, zmienia się moda, zmieniają się upodobania, gusta, nastrój, idole, tym samym zmieniają się twarze i krajobrazy na plakatach. Gustownie zaprojektowany plakat na ścianę to idealne narzędzie do szybkiego, niedrogiego, dynamicznego zaprojektowania mieszkania, biura, kawiarni itp.

Zastosowanie plakatów na ścianę

Plakaty ścienne są często wykorzystywane w celach promocyjnych. Ozdabiają sklepy, gabloty i wnętrza. Możesz kupić gotowe plakaty lub zamówić ich produkcję dostosowaną do swoich potrzeb. Można zaprojektować plakat na ścianę, wydrukować go na dowolnym papierze oraz wykonać obróbkę po druku. Warto kupić aluminiowe ramki do plakatów, schować swój plakat pod szkłem, dobrać uchwyty, możliwe jest również zamontowanie plakatu na sztywnej podstawie np. na płycie piankowej.

Obecnie świadczone są usługi w zakresie opracowania i drukowania plakatów na ścianę o dowolnym rozmiarze na różnych powierzchniach. Wykonując plakaty na ścianie, wszystkie obrazy można pomniejszać, powiększać lub wykonywać inne rodzaje przygotowania wzoru do druku. Plakaty mogą mieć dowolny rozmiar. Możesz wybrać rodzaj papieru, jego gęstość oraz dodatkowe efekty. Duże plakaty na ścianie drukowane są przy pomocy szerokich możliwości nowoczesnego sprzętu poligraficznego.

Oferowana jest duża gama gotowych plakatów oraz standardowych układów projektowych, gotowych do druku. Znajdziesz tu zdjęcia celebrytów, reprodukcje obrazów znanych artystów, fotografie pejzaży miejskich, morskich i górskich, spektakularne czarno-białe fotografie. Plakaty przedstawiające muzyków i aktorów, stare plakaty, plakaty artystyczne – wszelkie pomysły na udekorowanie Twojego wnętrza z powodzeniem uzupełnią odpowiednie wizerunki.

Plakaty są używane prawie wszędzie

Wyróżniamy następujące rodzaje plakatów: reklamowe, informacyjne, plakaty bezpieczeństwa, dekoracje wnętrz. Najczęściej plakaty wymagane są w ramach kampanii reklamowych i budowania relacji z otoczeniem. Dziś możliwości najnowszej branży poligraficznej pozwalają na zastosowanie szerokiej gamy różnych materiałów i wielu technologii druku obrazu w produkcji plakatów na ścianę, dzięki czemu końcowy efekt wyróżnia się wyrazistością i kolorem druku, przyjemną fakturą materiału, łatwość mocowania i długą żywotnością.

Plakaty na ścianę
Plakaty na ścianę

Nowoczesne plakaty można drukować na papierze o różnych klasach i właściwościach, na folii, tkaninie banerowej, a nawet na plastikowym podłożu i innych, jeszcze bardziej oryginalnych materiałach. W zależności od wybranego materiału można zastosować różne metody wykonania plakatów. Nowe technologie druku pozwalają zmodernizować każde pomieszczenie, czy to biuro, czy mieszkanie. Projektant znajdzie to, czego potrzebujesz do ostatecznego wykończenia każdego wystroju wnętrza. Miłośnik malarstwa, retro czy nowoczesnego będzie mógł podziwiać i wybrać odpowiedni obraz ze specjalnie stworzonych kolekcji. Miłośnik niezwykłych, kolorowych lub odwrotnie czarno-białych światów z pewnością zatrzyma wzrok na czekającym tylko na niego plakacie na ścianę.

Do drukowania plakatu używany jest tylko wysokiej jakości papier, który po rozpakowaniu natychmiast się prostuje. Piękne plakaty ścienne w dużych rozmiarach można kupić z możliwością wyboru spośród kilku wariantów podkładu. Decyzja na korzyść tego lub innego materiału jest z reguły podejmowana po wybraniu obrazu, ponieważ tekstura podstawy może wpływać na kolor i inne wizualne właściwości.

Katalog zawiera następujące materiały do druku plakatów:

  • Papier fotograficzny o różnej gęstości o matowej lub błyszczącej powierzchni.
  • Papier nietkany do fototapet.
  • Płótno syntetyczne o specjalnej charakterystycznej fakturze.
  • Papier plakatowy.

Zanim kupisz tanie duże plakaty na zamówienie do wnętrza, podejmij decyzję o wyborze materiału do druku. W tym celu zalecana jest konsultacja z ekspertami, którzy podpowiedzą, czy możliwe jest połączenie wybranego obrazu z konkretną powierzchnią. Na przykład papier matowy może delikatnie retuszować wyrazistość twarzy, a papier błyszczący uwydatni najdrobniejsze rysy. Jeśli już zrozumiałeś, co chcesz zobaczyć na ścianie swojego biura lub domu, wystarczy przystąpić do zamówienia produktu.

Plakaty na ścianę to jedna z form sztuki

Powstała dopiero pod koniec XIX wieku, jest jednym z najmłodszych rodzajów grafiki artystycznej. Drukowanie plakatów na zamówienie pozwala na zakup tego detalu wnętrza, który nie dominuje, ale sprawia, że pomieszczenie jest kompletne. Za pomocą plakatu na ścianę możesz wpłynąć na wizualną percepcję pomieszczenia: zwiększenie przestrzeni, wydłużenie pomieszczenia lub inny efekt.

Zgodnie z treścią plakaty dzieli się zwykle na 3 rodzaje:

  • Fotograficzny Ta opcja jest dla Ciebie, jeśli jesteś fotografem lub podróżnikiem, jeśli chcesz ozdobić ścianę żywą pamięcią lub zdjęciem. Lub chcesz nadać pomieszczeniu nastrój, używając zdjęcia swojego ulubionego muzyka lub aktora. Dodatkowo, jeśli chcesz wykonać miły prezent, możesz zrobić pięknie edytowane zdjęcie znajomemu lub bliskiej osobie i podarować je w prezencie.
  • Graficzny. To jest Twoja opcja, jeśli lubisz abstrakcyjne obrazy lub chcesz powtórzyć na plakacie dzieło znanego artysty, utalentowanego współczesnego grafika. Dzieci mogą być zachwycone dekorowaniem swojego pokoju plakatem na ścianę z ulubioną postacią z kreskówek.
  • Tekst. Wybierz tę opcję, jeśli chcesz powtórzyć na plakacie cytat znanego sportowca, biznesmena czy polityka, a raczej klasykę, która motywuje Cię do wznoszenia się na wyżyny (zarówno w wymiarze osobistym, jak i zawodowym). Ten plakat jest idealny do dekoracji biura lub miejsca pracy w domu.