Zakłady bukmacherskie

lut 14, 2023 Prawo

Zakłady bukmacherskie

Jak wybierać zakłady bukmacherskie? Aktualnie coraz więcej osób jest zainteresowanych tym działem. Warto zaznaczyć, że zakłady bukmacherskie są w naszym kraju legalne. Aby jednak obstawiać zgodnie z przepisami, trzeba na pewno zdecydować się na odpowiednie podmioty. Co jeszcze jest tutaj ważne w czasie podejmowania finalnych decyzji? Sprawdź, czym kierować się, by zdecydować się na odpowiednie rozwiązania.

Firmy bukmacherskie powinny być przede wszystkim legalne

1 lipca 2017 roku w życie weszła znowelizowana wersja Ustawy Hazardowej. Ten dokument na zawsze zmienił rynek zakładów bukmacherskich w Polsce. Wcześniej funkcjonowały na nim rozmaite podmioty. Nie tylko rodzime, ale także zagraniczne. Rywalizacja o Klientów niestety nie była uczciwa. Polskie firmy bukmacherskie odprowadzały podatki, a zagraniczne nie. Przez to mogły oferować np. wyższe kursy. Nie było to sprawiedliwe. Ustawa Hazardowa uregulowała wszystkie najważniejsze aspekty.

Od ponad pięciu lat funkcjonowanie na rynku zakładów wzajemnych w Polsce jest zależne od tego, czy dany podmiot posiada licencję. Jest ona wystawiana na okres sześciu lat (potem trzeba po raz kolejny ubiegać się o ten dokument). To jedyna droga pozwalająca na oferowanie zakładów wzajemnych na terenie Polski w sposób zgodny z przepisami. Warto zaznaczyć, że licencja jest wystawiana oddzielnie w przypadku punktów stacjonarnych i podmiotów online.

Takie właśnie firmy bukmacherskie powinny być przez Ciebie poszukiwane! Fakt, od momentu wprowadzenia znowelizowanej Ustawy Hazardowej wiele nielegalnych bukmacherów zrezygnowało z oferowania zakładów wzajemnych w Polsce. Cały czas można jednak na nie trafić w sieci. Musisz być zatem bardzo uważny. Jeśli zarejestrujesz się w takiej nielegalnej firmie, a potem będziesz tam obstawiać, to trzeba liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Wybieraj zatem tylko sprawdzone podmioty bukmacherskie.

W tym celu warto skorzystać np. z zasobów strony internetowej https://www.podatki.gov.pl/pozostale-podatki/gry-hazardowe/zaklady-wzajemne-i-gry-hazardowe-przez-internet/. Znajdują się tam wszystkie legalne podmioty, które obecnie działają na terenie Polski. Z powyższego rządowego portalu masz okazję dowiedzieć się, gdzie można swobodnie obstawiać w punktach stacjonarnych i drogą internetową. Ewentualnie możesz też sprawdzić zasoby Rejestru Domen Zakazanych (https://hazard.mf.gov.pl/). Jeśli masz wątpliwości, to wpisz tam nazwę konkretnego bukmachera online. Jak dana firma jest legalna, to nie powinno być jej w zasobach.

Atrakcyjne bonusy na start

Zakłady bukmacherskie
Zakłady bukmacherskie

Czym jeszcze kierować się w czasie wyboru firm bukmacherskich? Spore znaczenie mają bonusy powitalne. W ten sposób możesz szybko powiększyć stan swojego konta. Każda firma bukmacherska stara się jak najlepiej wyróżnić na tle innych. Konkurencja na rynku zakładów wzajemnych w Polsce jest zaś z roku na rok coraz większa. To zaś bardzo dobra informacja dla wszystkich graczy. Z tego względu, że poszczególne firmy bukmacherskie starają się oferować coraz to lepsze pakiety powitalne na start.

Na co zwracać szczególną uwagę w czasie selekcji? Liczą się nie tylko suche liczby. Musisz dokładnie poznać regulamin konkretnej promocji. Warto zatem dowiedzieć się, jakie są warunki dotyczące uwalniania środków bonusowych. Niestety, nie wszystkie promocje są tak atrakcyjne, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Czasami gracz otrzymuje co prawda sporo pieniędzy, ale warunki związane z uwolnieniem środków są trudne do zrealizowania. Przez to finalnie cały bonus (lub jego lwia część) przepada… Należy zatem zwracać baczną uwagę m.in. rodzaj kuponów (które są akceptowane w czasie realizowania obrotów bonusami), minimalne kursy, a także ewentualnie na termin, do którego trzeba uporać się z tym zagadnieniem.

Dużo opcji dotyczących wpłat i wypłat

Typowanie zakładów bukmacherskich online jest bardzo wygodne. Zanim jednak postawisz premierowy kupon, najpierw musisz zarejestrować się, a potem wpłacić pieniądze. Dobrze byłoby zdecydować się na takie firmy bukmacherskie, które oferują tutaj wiele możliwości pod kątem realizowania transakcji finansowych. Na skutek tego będziesz szybko realizować wpłaty i wypłaty.

Jakie są najbardziej popularne opcje? Sporo osób robi depozyty z wykorzystaniem swojego konta bankowego. Nie ma żadnego kłopotu, aby wybrać również takie warianty, jak m.in. karty kredytowe, portfele internetowe, Blik, PayPal itp. Co jest tutaj szczególnie ważne? Zanim skorzystasz z konkretnego wariantu, dokładnie sprawdź warunki. M.in. dotyczące czasu realizacji danej transakcji finansowej oraz ewentualnych opłat. Porządne firmy bukmacherskie dbają o to, aby wszystko odbywało się nie tylko szybko, ale przy okazji tanio i bezpiecznie.

Bogata oferta i wysokie kursy

Jeśli chcesz inwestować w zakłady bukmacherskie, to warto wybrać takie firmy, które oferują bardzo dużo wydarzeń do typowania. Wbrew temu, co niektórzy mogą pomyśleć na ten temat, opcji jest zaś sporo. W przypadku topowych podmiotów bukmacherskich, gracze mogą obstawiać np. najbardziej popularne sporty lub takie, które są niszowe. Do dyspozycji są również m.in. dyscypliny wirtualne, zakłady rozrywkowe, czy gry karciane. W trakcie selekcji firmy bukmacherskiej zwracaj uwagę też na wysokość kursów. Od nich w dużej mierze zależą bowiem ewentualne wygrane.