Jak odnowić stare meble sklepowe?

paź 03, 2022 Sklepy

Jak odnowić stare meble sklepowe?

Jak odnowić stare meble sklepowe? Alternatywą dla zakupu nowych elementów wyposażenia tego właśnie typu jest renowacja… Czy jest to jednak w ogóle rentowne? Kiedy zdecydować się na takie działania? Jakie sprzęty oraz akcesoria warto w tym celu posiadać? Co trzeba krok po kroku zrobić, by renowacja była udana? 

Czy warto odnawiać stare meble sklepowe?

Jest to często zadawane pytanie… Przeglądasz rozmaite oferty sklepów, które sprzedają nowe meble? W przypadku podmiotów stacjonarnych oraz online ceny są bardzo wysokie? W związku z tym szukasz innych alternatyw? Bardzo dużo osób decyduje się zatem na renowację. Czasami jest to istotnie opłacalne. Kiedy zatem zdecydować się na ten krok? W przypadku stosunkowo mało uszkodzonych sprzętów i akcesoriów itp. Wówczas odpowiednio przeprowadzone działania spowodują, że stare meble sklepowe będą wyglądały praktycznie tak samo, jak nowe. Ty zaś nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na elementy wyposażenia tego właśnie typu. Duże znaczenie ma także rodzaj konkretnych mebli. Dlaczego? Nieco inaczej odnawia się stare meble sklepowe drewniane, czy fornirowane itp. Warto mieć ten aspekt na swojej uwadze w czasie podejmowania finalnych decyzji. Pamiętaj, że renowacja to m.in. konieczność zakupu rozmaitych sprzętów i narzędzi, aby to zadanie mogło być przeprowadzone w praktyce. Dodatkowo trzeba tutaj doliczyć swój czas, który także jest cenny. To zagadnienie powinno być zatem przeanalizowane na szereg sposobów. Jeśli stare meble sklepowe są mocno zniszczone, to wówczas koszty renowacji mogą okazać się zbyt duże. Wówczas (mimo wszystko) lepszym rozwiązaniem będą nowe elementy wyposażenia z tej kategorii.

Renowacja mebli: co warto posiadać?

Jak odnowić stare meble sklepowe?
Jak odnowić stare meble sklepowe?

Uważasz, że warto zdecydować się nieco odnowić stare meble, które znajdują się w tym momencie na terenie Twojego sklepu? Super. To oczywiście pociąga za sobą pewne konsekwencje. Na pewno musisz zdecydować się na zakup odpowiednich sprzętów oraz akcesoriów. Bardzo przydatny jest papier ścierny typu gruboziarnistego. Pozwala on bowiem szybko i zarazem efektywnie zeszlifować starą powłokę, która znajduje się na meblach. Jak dużo tych właśnie produktów kupić? Należy mieć na tyle sporo asortymentu, aby całkowicie zeszlifować farbę albo ewentualnie lakier itp. Co jeszcze okaże się tutaj przydatne? Eksperci rekomendują papier ścierny drobnoziarnisty. Wykorzystuje się go natomiast do szlifowania wszystkich powierzchni, aby były one gładkie i zarazem równe. Do początkowego oczyszczenia mebla nierzadko stosuje się zaś… szare mydło. Przy jego pomocy można np. efektywnie usuwać stare plamy oraz rozmaite zabrudzenia. Szare mydło nie kosztuje zbyt dużo, a zapewnia naprawdę bardzo dobre efekty! Warto posiadać także odpowiednie, polecane preparaty do usuwania lakierów. Tak samo, jak skrobak. Są to generalnie proste akcesoria w aspekcie użytkowania. Ewentualnie można zdecydować się na szlifierki kątowe. Ułatwiają one pracę i mocno ją przyspieszają. Trzeba jednak zauważyć, że korzystanie ze szlifierki kątowej wymaga odpowiedniej wprawy. W innym przypadku efekty końcowe mogą być odwrotne do zamierzonych. Co jeszcze kupić? Są to takie elementy, jak packa szlifierska, wałek malarski, pędzel, farby, kleje, bejca, lakiery (do drewna) itd. W celu odpowiedniego zabezpieczenia nie tylko samych mebli, ale także konkretnego pomieszczenia (na czas prac) warto również posiadać folie i taśmy malarskie.

Zobacz koniecznie:

Jakie czynności należy wykonać?

Posiadasz np. stare meble sklepowe z drewna? Jak można je odnowić we własnym zakresie? Na początek trzeba przygotować te elementy wyposażenia do pracy. Warto m.in. odkręcić wszystkie okucia. Potem trzeba zdecydować się na szlifowanie. Tutaj przydadzą się m.in. papiery ścierne gruboziarniste. W trakcie renowacji czasami trzeba wykonać łatanie rys oraz rozmaitych pęknięć, które powstają z biegiem upływu lat. W tym celu znakomicie nadają się zaś gotowe masy szpachlowe w specjalnych tubkach. Co dzieje się dalej? Jeśli gdzieś była zastosowana szpachlówka, to trzeba znowu wykonać szlifowanie. To zadanie musi być realizowane spokojnie, dokładnie i z wyczuciem. Po to, by nie powstały żadne nowe zarysowania itp. Następnie warto wszystko dokładnie odkurzyć, aby usunąć pyłki itp. W ten sposób będzie Ci się potem o wiele lepiej pracowało. Nie zapominaj o malowaniu mebli. Dzięki temu dostaną one „drugie życie”. To bardzo prosta czynność do zrealizowania, na skutek której te elementy wyposażenia prezentują się o wiele lepiej niż wcześniej. Warto także wyczyścić odkręcone wcześniej okucia i w razie czego wymienić je na nowe. Potem trzeba wszystko dokładnie przykręcić. Jak zaś np. odnawiać meble fornirowane? Kluczowa jest ocena elementów wyposażenia tego typu. Tak samo, jak naprawa forniru. Nie można także zapominać o szlifowaniu, oczyszczaniu oraz umiejętnym nakładaniu podkładu. Ostatnim etapem jest zaś lakierowanie lub malowanie tych mebli. To zadanie powinno być wykonane bardzo dokładnie. W końcu ten aspekt ma spore znaczenie w kontekście tego, jak finalnie będą prezentować się konkretne meble.