Jak szybko przygotować się do przeprowadzki

sie 02, 2022 Transport

Jak szybko przygotować się do przeprowadzki

Jak szybko przygotować się do przeprowadzki i jaka jest wartość zaufania do eksperta? Przeprowadzka zazwyczaj nie kojarzy nam się z niczym przyjemnym – wiąże się to z koniecznością spakowania wszystkich rzeczy, które zgromadziliśmy w mieszkaniu, co jest czasochłonne i żmudne.

Jednak perspektywa mieszkania w nowym miejscu jest tak ekscytująca, że ​​zwykle robimy to chętnie, choć nie zawsze działamy w tym zakresie skutecznie. Jak szybko i sprawnie spakować się, o czym nie zapomnieć podczas przeprowadzki, po co zatrudniać eksperta w tej dziedzinie?

Przygotuj i zapakuj

Jak szybko przygotować się do przeprowadzki
Jak szybko przygotować się do przeprowadzki

Pierwszą i najbardziej podstawową rzeczą do zrobienia podczas wyprowadzania się jest uporządkowanie rzeczy i wykonanie ogólnego sprzątania w domu. Dzięki temu pozbędziesz się niepotrzebnych rzeczy, pudeł, ubrań i innych przedmiotów, które stają się bardzo niepotrzebne podczas sortowania, jedyne, co robią, to zaśmiecanie przestrzeni. Przeprowadzka to świetna okazja do sprawdzenia tego, co jest w naszym domu i pozostawienia tylko tego, czego naprawdę potrzebujemy i będziemy używać. Kolejną kwestią jest sporządzenie listy rzeczy, które pakujemy i dokładne opisanie pudełek, w które pakujemy rzeczy. To głównie kwestia organizacyjna, bo dzięki temu łatwo później sortować pudła i szybciej rozpakowywać w nowych miejscach. Bardzo ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie pudełek zawierających kosztowności i delikatne przedmioty, dlatego wszelkie sztućce, delikatne figurki, kwiaty czy szklanki należy zabezpieczyć tak, aby nie uległy uszkodzeniu w transporcie.

Najlepszym rozwiązaniem jest tu folia bąbelkowa, która doskonale chroni delikatne przedmioty, gdy zostanie umieszczona w pudełku w odpowiedniej ilości. Podczas Przeprowadzki24 zwróć także uwagę na dbałość o sprzęt elektroniczny, zwłaszcza jeśli przewozimy również lodówki lub zamrażarki. Przed wysyłką należy je rozmrozić i dokładnie umyć, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnych zapachów, które trudno potem usunąć od wewnątrz. Jednym praktycznym aspektem, o którym wiele osób zapomina podczas przeprowadzki, jest układanie kabli, które łączą się z elektroniką, która zostaje odłączona podczas transportu. Aby uniknąć niepotrzebnego marnowania czasu na ponowne parowanie, dobrym pomysłem jest zrobienie zdjęcia podstawy sprzętowej z podłączonym kablem. Dzięki temu dużo łatwiej jest je założyć po umieszczeniu w nowym miejscu niż zgadywać, który kabel pasuje do którego gniazda.

Niezależny czy profesjonalny?

Przeprowadzka jest łatwa, jeśli mamy coś do wysłania naszych rzeczy – ale co, jeśli nie mamy takiej możliwości? Mieszkając w małym miasteczku rzadko spotykasz się z profesjonalnymi przeprowadzkami, dlatego decydując się na własny transport pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu wszystkich przedmiotów i zabezpieczeniu ich w pojeździe. Możemy również rozważyć wypożyczenie przyczepy samochodowej, dużo wygodniej będzie przenosić rzeczy na przyczepie niż pakować do samochodu. Jeśli mieszkamy w dużym mieście, bez problemu znajdziemy firmy transportowe, które wspierają takie projekty. Cena tej usługi zależy od czasu potrzebnego na wysyłkę i pakowanie, ale jest to zdecydowanie świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają wystarczająco dużego samochodu, aby wszystko pomieścić. Wynajęcie usług takiej firmy ma same zalety – transport, pakowanie i przewożenie najcięższych przedmiotów czy mebli w samochodzie jest na uboczu, bo o to dbają sami profesjonaliści.

Sprzęt elektroniczny i kosztowności – jak wysyłać?

Podczas gdy większość firm zajmujących się przeprowadzkami posiada polisę ubezpieczeniową, która może pokryć wszelkie uszkodzenia lub utratę przesyłek klientów, rzeczy osobistych takich jak laptopy, tablety czy sprzęt komputerowy, które możemy fizycznie przewieźć własnym samochodem, warto to zrobić. Zabezpieczenie go dodatkową folią bąbelkową i włożenie do kartonu nie będzie zbyt czasochłonne i trudne, upewnimy się, że nic nie ulegnie zniszczeniu lub zgubieniu.

Niestety, choć często wybieramy polecanie dobrych firm, zdarzają się również nieuczciwi przedsiębiorcy lub pracownicy, którzy ukradli coś wartościowego. Dlatego, aby uchronić się przed kradzieżą lub zniszczeniem mienia oraz dla własnego komfortu i bezpieczeństwa, powinniśmy osobiście przewozić wartościowe rzeczy i przedmioty. Ta sama zasada dotyczy biżuterii lub innych bardzo drogich przedmiotów, które mogą zniknąć lub ulec zniszczeniu w transporcie. Pamiętaj, że nikt nie zajmie się naszymi rzeczami tak jak my, więc o ile duże przedmioty można bezpiecznie przekazać profesjonalistom, o tyle to, co ważne i wartościowe, niezależnie od sytuacji powinno pozostać w naszych rękach.