Masaż gorącymi kamieniami jak się przygotować?

mar 12, 2021 Uroda

Masaż gorącymi kamieniami jak się przygotować?

Masaż gorącymi kamieniami cieszy się ostatnimi czasy coraz większą popularnością. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, biorąc pod uwagę, jak wiele zalet niesie ze sobą to rozwiązanie. Czym dokładnie jest masaż gorącymi kamieniami? Na czym polega ten zabieg? Jakich efektów możemy spodziewać się decydując się na masaż gorącymi kamieniami? W jaki sposób przygotować się do masażu? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Masaż gorącymi kamieniami – co to?

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że masaż http://taotaospa.pl/masaz-balijski-warszawa-ursynow/gorącymi kamieniami ma dość długą historię, która sięga czasów starożytnych. Według wielu specjalistów jest to metoda jeszcze starsza od akupunktury. Metoda ta pochodzi z Azji, a właściwie z Chin i Indii. To właśnie w tamtych krajach wierzy się w spójność ducha i ciała- odpowiada za to przepływ energetyczny. Osoba, która pracuje w SPA http://taotaospa.pl/dzien-w-spa-dla-niego, powinna doskonale znać mapę meridianów i czakr- są to pewne ścieżki, które według wierzeń Azjatów łączą ośrodki w ciele. Całe masaż polega na tym, że układa się kamienie wzdłuż kanałów energetycznych, a następnie są odpowiednio przesuwane. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że do takiego masażu nie wszystkie kamienie się sprawdzą. Wśród najczęściej wykorzystywanych wyróżnić możemy marmur i bazalt, ewentualnie kamienie wulkaniczne- taka była pierwotna metoda masażu. Muszą one mieć odpowiedni kształt, a także charakteryzować się odpowiednim rozmiarem. Najlepiej, aby były gładkie i obłe. Podgrzewane są do temperatury 50 stopni, dzięki czemu nie dochodzi do poważnych oparzeń. Wartość ta może jednak ulec zmianom, w zależności od naszych indywidualnych preferencji, a także od wskazań do masażu. Kamienie podgrzewane są w kuchence lub w garnku, a następnie osuszane i natłuszczane olejkami. 

Na czym dokładnie polega masaż gorącymi kamieniami?

Wiele osób zastanawia się czy masaż gorącymi kamieniami jest podobny do tradycyjnego masażu tajskiego http://taotaospa.pl/masaz-balijski-goracymi-kamieniami. Otóż musimy zdawać sobie sprawę z tego, że przed rozpoczęciem całego procesy należy dokładnie umyć swoje ciało, a także natłuścić je korzystając z olejków. Aby skorzystać z masażu powinniśmy się rozebrać- możemy zostać jedynie w majtkach. Specjaliści najczęściej rozpoczynają od przodu ciała, dopiero później przechodzą do tyłu. Kamienie układane są na czole, gardle, twarzy, klatce piersiowej, brzuchu, dłoniach, nogach. W późniejszym etapie wzdłuż pleców i kręgosłupa. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że dokładny wybór miejsc zależy od tego, z jakimi dolegliwościami mamy do czynienia. Kiedy już kamienie są odpowiednio rozłożone, masażysta zajmuje się ich delikatnym przesuwaniem po skórze. W późniejszym czasie są one rozcierane i ugniatane na wybranych punktach ciała. Nie w sposób zapomnieć o tym, że istnieje także masaż kamieniami na zimno. Wygląda to bardzo podobnie, jednak w tym przypadku kamienie najpierw się ochładza, a potem są one używane bezpośrednio do zabiegu. Gdzieniegdzie stosowana jest technika naprzemiennego przykładania kamieni- zarówno tych zimnych, jak i gorących. W sposób szczególny zalecana jest ona osobom, które skarżą się na swoją przemianę materii, często chorują, a także są na co dzień przemęczone. 

Jakich efektów możemy spodziewać się decydując się na masaż kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami niesie ze sobą wiele zalet, o których warto wspomnieć. Przede wszystkim mają świetny wpływ na skórę czy też tkankę mięśniową. Wykazuje dobroczynny wpływ na układ krążenia, układ nerwowy i układ limfatyczny. Oprócz tego warto wspomnieć także o innych właściwościach, wśród których wyróżnić możemy poprawę odżywienia skóry czy też zwiększenie elastyczności i jędrności skóry. Masaż kamieniami to także gwarancja przyspieszania regeneracji mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym. Poprawia także zdolność naszych mięśni do aktywności fizycznej. Zmniejszają się obrzęki, łagodzą skutki i objawy stresu, a nasz układ krążenia funkcjonuje zdecydowanie lepiej. Ogromną zaletą masażu kamieniami jest możliwość osiągnięcia relaksu i odprężenia. 

Jak przygotować się do masażu?

Na początku powinniśmy określić, że masaż relaksacyjny nie wymaga jakiegoś szczególnego przygotowania. Pomimo wszystko specjaliści zalecają, aby dwie godziny przed relaksem zrezygnować z ciężkich posiłków, dzięki czemu będziemy mieć do czynienia z maksymalizacją efektów. Warto wcześniej zdecydować się także na ciepły skóry. Oprócz tego, że wyczyścimy swoją skórę, to dodatkowo skutecznie rozluźnimy i rozgrzejemy mięśnie. W konsekwencji będą one zdecydowanie bardziej podatne podczas trwania zabiegu. Co zabrać ze sobą wybierając się do SPA? Właściwie nie potrzebne są żadne akcesoria, środki higieniczne czy też inne części garderoby. Możemy się ubrać dowolnie- wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Pomimo wszystko masażyści zalecają ubrania swobodne i luźne. Do masażu musimy się rozebrać, jednak nie ma problemu, jeśli chcemy mieć na sobie figi bądź inną bieliznę.