Gdzie kupić witaminę C w zastrzykach?

maj 17, 2021 Zdrowie

Gdzie kupić witaminę C w zastrzykach?

Każdy z nas z pewnością słyszał, że witaminy najlepiej przyswajane są przez organizm, jeśli dostaną się bezpośrednio do krwiobiegu. Jedynym sposobem na to jest wlew witaminowy, który przyjmujemy dożylnie. Pozostaje pytanie, gdzie kupić witaminę C w zastrzykach? Czy jest ona dostępna dla każdego, w każdej sytuacji?

Witamina C w strzykawce?

Niegdyś przyjmowanie wlewów witaminowych kojarzyło nam się z osobami obłożnie chorymi. Nie były one w stanie samodzielnie połknąć tabletki czy wypić rozpuszczonej witaminy w proszku. Niemniej jednak szybko zauważyliśmy, że witaminy z wlewów przyswajają się o wiele lepiej. W dalszym ciągu niewiele z nas chciało z tej opcji skorzystać, zwyczajnie bojąc się zastrzyku. Dziś jednak sporo się w tej kwestii zmieniło. Społeczeństwo cierpi na znaczne niedobory witamin, które wcale nie tak łatwo nam uzupełnić. Dlatego też poddajemy się kuracji opartej na wlewach, gdyż wiemy, że jest ona skuteczna. Powinniśmy jednak pamiętać, że nie kupimy witaminy C w zastrzykach bez wcześniejszego okazania recepty wystawionej przez lekarza. Co za tym idzie, witaminę C w zastrzykach możemy kupić jedynie w aptekach. Często jednak zamówienie na ampułki musimy złożyć wcześniej. Wiele aptek nie ma bowiem na stanie witaminy C w ampułkach do zastrzyków. Lekarz może również przepisać roztwór, który na zamówienie sporządzi dana apteka.

Gdzie kupić witaminę C w zastrzykach? Nie w internecie

Obecnie bardzo wiele ofert dotyczących sprzedaży witaminy C w zastrzykach znajdziemy w internecie. Nie dokonujmy jednak zakupów na nieznanych nam stronach. Po pierwsze, nigdy do końca nie wiemy, jaki preparat otrzymamy. Po drugie, każdy lek nieco różni się składem. Lekarz, po wcześniej konsultacji, dobierze właściwy dla nas preparat. Niestety, działając na własną rękę, możemy sobie bardziej zaszkodzić, niż pomóc. W internecie działa wiele sklepów, które oferują witaminę C w ampułkach przeznaczoną dla kosmetologów. Jest to zastrzyk, który pomoże skórze odzyskać elastyczność i ujędrni ją. Niemniej jednak produkty te przeznaczone są wyłącznie dla lekarzy medycyny estetycznej lub kosmetologów. Często, aby je zakupić, musimy podać nazwę swojej firmy i uprawnienia, jakie posiadamy do wykonywania zabiegów. Jeśli jednak odwiedzimy kilka portali ogłoszeniowych, to znajdziemy wiele anonsów dotyczących sprzedaży witaminy C w zastrzykach. Zastanawiając się, gdzie kupić ową witaminę C w zastrzykach odpowiedź brzmi – na pewno nie tam! Pacjenci często sprzedają pozostałości leków, gdy skończą już własną terapię. Niemniej jednak nigdy nie wiemy, w jakich warunkach ampułki są przechowywane. Nie wiemy też, czy zawierają one właśnie witaminę C, a nie inny preparat. Dlatego też dla własnego bezpieczeństwa kupujmy leki jedynie w aptekach, nigdy w internecie.

Wlewy witaminowe

Na rynku działa dziś wiele firm, które oferują pacjentom tak zwane wlewy witaminowe. Jak to działa? Najczęściej możemy zamówić taką usługę nawet do własnego mieszkania. Przyjeżdża do nas pielęgniarka, lekarz lub ratownik medyczny, które zakłada nam kroplówkę witaminową bądź podaje witaminowy zastrzyk. Na początku usługi te prześmiewczo nazywaliśmy leczeniem kaca w parę minut, jednak dziś coraz bardziej je doceniamy. Dlaczego? Ponieważ coraz częściej korzystają z nich osoby chore, osłabione czy z niedoborami. Jeśli skorzystamy z usług profesjonalnej firmy, to zastrzyk z witaminą C możemy kupić bezpośrednio u niej. Nie musimy posiadać własnych ampułek ani strzykawek. Procedura kwalifikacji do podania zastrzyku lub kroplówki witaminowej jest bardzo prosta. Wystarczy tylko odpowiedzieć na kilka pytań lekarza, który dobiera dla nas preparat. Czasami możemy od razu poprosić o czystą witaminę C, jeśli cierpimy na jej niedobór. Usługi wykonywane są komercyjnie, zatem musimy za nie zapłacić z własnej kieszeni. Niemniej jednak mamy pewność, że witamina C jest właściwie transportowana. Co więcej, usługa wykonana jest szybko i w sposób bardzo profesjonalny. Nie musimy przejmować się nawet samym zakupem zastrzyków.

Zlecenie na zastrzyki

W niektórych przypadkach lekarze wystawiają zlecenie na realizację określonej ilości zastrzyków witaminowych. W tym przypadku pacjent musi udać się do przychodni, aby owy zastrzyk otrzymać. Gdzie kupić witaminę C w zastrzykach, gdy mamy wystawione zlecenie? Bardzo często sama przychodnia oferuje nam sprzedaż witaminy C w zastrzykach. Dzięki temu nie musimy transportować zastrzyku do przychodni – możemy dokonać zakupu witaminy na miejscu. Samo wykonanie zastrzyku jest natomiast bezpłatne. W niektórych przypadkach pacjent otrzyma witaminę C w zastrzykach za darmo, na przykład podczas leczenia szpitalnego. Wtedy w ogóle nie musimy martwić się o zakup ani transport witaminy. Niemniej jednak są to rzadkie sytuacje. Dlaczego? Ponieważ lekarze wciąż nie do końca wiedzą, czy witamina C rzeczywiście pomaga walczyć z chorobami, na przykład nowotworami. Pomaga za to budować procesy odpornościowe i zwiększa przyswajanie żelaza, dlatego może być podawana na przykład przy anemii.