maj 15, 2020 Zdrowie

Medycyna estetyczna w walce z nadwagą

 Z problemem nadwagi każdego roku zmaga się wiele kobiet i mężczyzn, niezależnie od wieku i wykonywanego zawodu. Powodów tego jest wiele: stres, który powoduje niewydolność hormonalną, braku aktywności fizycznej i nieprawidłowe odżywianie. Nic dziwnego, że każdego roku na rynku medycyny estetycznej pojawia się coraz więcej nowych rozwiązań tego problemu. Wiele z nich jest uznawanych, jako uniwersalne. Należy jednak dobrze zrozumieć, że nie ma i nie mogą być uniwersalnym lekarstwem na nadwagę. Zrozumienie tego faktu pozwoli uniknąć niepotrzebnych rozczarowań.

Medycyna estetyczna i dietetyk w walce z nadwagą

  Dobrym sposobem w pozbyciu się nadmiernych kilogramów jest wizyta u dietetyka, który zaleci zrównoważoną dietę i kosmetologa, który opracuje unikalny program eliminujący nie tylko dodatkowe kilogramy, ale również przyczynę ich powstania.Tylko w ten sposób można niezawodnie i trwale schudnąć bez obawy, że nadwaga wróci. W zależności od tego, co spowodowało nadwagę, kosmetolog opracowuje indywidualny program, aby ją wyeliminować. Aby to zrobić, trzeba udać się do kliniki medycyny estetycznej na konsultację, zostanie przeprowadzona analiza bioimpedancji, która szybko pokaże obecność złogów tłuszczu, ich objętość, lokalizację.

Jak medycyna estetyczna pomoże pozbyć się dodatkowych kilogramów?

  Jeśli przyczyną dodatkowych kilogramów są złogi tłuszczu, najlepszym rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie niechirurgicznego systemu liposukcji. Różni się od poprzednich generacji możliwością jednoczesnego działania w dwóch zakresach ultradźwięków. Fale niskiej częstotliwości niszczą podskórne złogi tłuszczu o głębokości do 2-3 cm, a fale o wysokiej częstotliwości wpływają na złogi tłuszczu na głębokości 7-9 cm. W ten sposób procedura kosmetologiczna eliminuje oba składniki nadwagi. Zniszczona tkanka tłuszczowa jest naturalnie wydalana z organizmu, więc procedura nie wymaga nakłucia i nie pozostawia żadnych śladów.

  Jeśli wystąpi nadwaga z powodu gromadzenia się płynu w tkankach, kosmetolog użyje do zabiegu inny sprzęt kosmetyczny dający optymalne wyniki. Połączenie głębokiej mikrowibracji i kompresji zapewnia maksymalny efekt drenażu limfatycznego tzn. usunięcie nadmiaru płynu, złagodzenie obrzęku, poprawę krążenia krwi, przepływ limfy.

  Jeśli przyczyną dodatkowych kilogramów są złogi w jelitach, hydrokolonoterapia pomoże się ich pozbyć.Ta procedura szybko, bezpiecznie oczyszcza światło i ścianę jelita. Eliminuje to od 2 do 5 kg lub więcej. Ważną częścią większości programów jest terapia dietetyczna. Jest to indywidualna korekta odżywiania, oparta na cechach ciała i czynnikach nadwagi. Pozwala to nie tylko stracić dodatkowe kilogramy, ale także znacznie zwiększyć wydajność metod sprzętowych i niezawodnie poprawić ich wyniki.

Wspomagające procedury medycyny estetycznej utrzymania wyników odchudzania

  Kosmetolodzy w klinikach medycyny estetycznej zalecają wykonywanie procedur, co pół roku, co znacznie poprawia wyniki odchudzania. Ich wybór i czas trwania dobierane są indywidualnie, biorąc pod uwagę cechy ciała każdej osoby i wyniki, które chce uzyskać.

  Kriolipoliza radzi sobie z małymi fałdami tłuszczu, które można uchwycić za pomocą aplikatora próżniowego. W jednej sesji można je zmniejszyć o 2-4 cm., Ale szczególnie przyjemne w tej procedurze jest to, że przez kolejne półtora do dwóch miesięcy poddawane zabiegowi komórki tłuszczowe zostaną usunięte pod wpływem zimna, a jednocześnie utrata masy ciała i zmniejszenie objętości ciała będą kontynuowane.

  Kolejnym wysoce skutecznym sposobem na szybką poprawę sylwetki jest kawitacja.Ta metoda medycyny estetycznej https://m-estetica.pl/ opiera się na fakcie, że ultradźwięki powodują wibracje płynu wewnątrzkomórkowego, w wyniku, czego tworzą się w nim mikropęcherzyki. Stopniowo zwiększają swój rozmiar, wypychając tłuszcz poza granice komórek tłuszczowych, niektóre z nich mogą zostać zniszczone przez mikro eksplozje. Tak, więc, stosując ultradźwięki w obszarach nagromadzenia tłuszczu, można uzyskać odpowiednie proporcje ciała. 

Inne zabiegi medycyny estetycznej w walce ze złogami tłuszczu

  Bardzo popularną procedurą do utrzymania i poprawy wyników odchudzania jest masaż LPG, w którym manipulator próżniowy nakładany jest na fałdy tłuszczowe. Rozmiar wałków i prędkość ich obrotu dobiera się tak, aby zapewnić optymalną głębokość i intensywność ekspozycji na tłuszcz podskórny. W tym przypadku dochodzi nie tylko do zniszczenia tłuszczu podskórnego, ale znacznie poprawia się przepływ krwi i limfy w tkankach, aktywowany jest proces syntezy kolagenu. Pomaga to wyrównać, przywrócić elastyczność i odmłodzić skórę.

  Okłady ze specjalnymi żelami są bardzo przyjemne i przydatne. Zawarte w nich składniki przyczyniają się do aktywacji krążenia krwi, i komórkach wszystkich narządów i tkanek, które otrzymują więcej tlenu i składników odżywczych, uruchamiane są procesy regeneracyjne. Skóra jest napięta, zyskuje świeży, promienny wygląd. Skład płynu międzykomórkowego poprawia się również ze względu na przyspieszenie przepływu limfy, jego nadmiar jest usuwany z organizmu, a jednocześnie następuje znaczny spadek objętości ciała.