Pomoc wypożyczalni auto lawet

lip 04, 2022 Transport

Pomoc wypożyczalni auto lawet

Pomoc wypożyczalni auto lawet – laweta to pojazd przeznaczony do holowania innych maszyn. Są one często wykorzystywane do udzielania pomocy drogowej, gdy istnieje potrzeba transportu samochodu, który nie może poruszać się samodzielnie. Najczęściej jednak do tego celu wykorzystywane są zwykłe przyczepy, czyli przyczepy samochodowe. Łatwy transport uszkodzonych maszyn. Z kolei przyczepa to pojazd specjalistyczny z platformą. Nadaje się do przewożenia dużej ilości samochodów jednocześnie. Oznacza to jego większy rozmiar w porównaniu z normalnym samochodem osobowym.

Posiadanie tego samochodu rzadko jest mądrym pomysłem. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi wynajmu przyczepy samochodowej. Możemy wtedy wybrać model, który odpowiada naszym oczekiwaniom i radzi sobie z typem pojazdu, który chcemy przewozić. Możemy zdecydować się na samodzielne prowadzenie samochodu lub wynająć kierowcę do prowadzenia samochodu. Chcąc przewieźć konkretny samochód na duże odległości, warto odwiedzić wypożyczalnię przyczep.

Jakie są zasady prowadzenia przyczepy?

Decydując się na samodzielne prowadzenie przyczepy, możesz się zastanawiać, czy podstawowe prawo jazdy wystarczy do spełnienia tego wymogu. Na szczęście przepisy są bardzo przyjazne dla tych, którzy chcą jeździć przyczepą, a potrzebują jedynie prawa jazdy klasy B. Oczywiście sytuacja wygląda inaczej, gdy wynajmujemy jeden z największych modeli w aucie. Jeśli łączna waga naczepy plus obciążona waga przekroczy 3500kg, będziemy musieli być kierowcą kategorii C1.

Czasami lepiej wynająć przyczepę z kierowcą, jeśli nie posiadamy odpowiedniego prawa jazdy. Popularnym rozwiązaniem jest sprowadzanie samochodów z zagranicy na przyczepie. W ten sposób doskonale zabezpieczymy przewożony samochód przed uszkodzeniami, zarysowaniami czy zarysowaniem lakieru. Wszystkie pojazdy, które możemy wypożyczyć w wypożyczalniach przyczep samochodowych, są sprawne technicznie. Dodatkowo powinien być wyposażony w operacyjne pasy bezpieczeństwa, wyciągarki oraz światła ostrzegawcze i robocze. To, ile musimy zapłacić, zależy głównie od tego, jak długo planujemy korzystać z przyczepy i jaką odległość planujemy nią pokonać.

Kto powinien rozważyć wypożyczenie przyczepy?

Pomoc wypożyczalni auto lawet
Pomoc wypożyczalni auto lawet

W niektórych przypadkach uszkodzone samochody można przewozić tylko przyczepą. Na przykład w przypadku awarii układu kierowniczego lub hamulców holowanie na linie jest zabronione. Ten rodzaj holowania jest również trudniejszy dla samochodów z automatyczną skrzynią biegów. Właściciele takich pojazdów powinni dokładnie zapoznać się z obowiązującymi przepisami dotyczącymi przewozu uszkodzonych pojazdów. Korzystając z usług doświadczonej firmy pomocy drogowej, dowiemy się od nich, jak prawidłowo przetransportować samochód w takiej sytuacji. Czasami wizyta w wypożyczalni przyczep samochodowych jest nieunikniona. Dotyczy to jednak głównie dłuższych dystansów, gdzie musimy zorganizować taki transport. Zazwyczaj nie mamy czasu, aby jechać do takich miejsc w razie wypadku na drodze. Wtedy najlepiej po prostu wezwać pomoc drogową.

Czy laweta jest lepsza niż zwykła przyczepa?

Kierowcy samochodów z przyczepami muszą posiadać prawo jazdy B+E. Dodatkowo w Polsce takie auta osiągają prędkość 90 km/h. Co więcej, korzystanie z przyczepy zwiększa koszty. Wynika to ze zwiększonego zużycia paliwa w porównaniu z przyczepami automatycznymi. Jeżeli waga tego ostatniego nie przekracza 3,5 tony po uwzględnieniu ładunku, do prowadzenia samochodu wystarczy prawo jazdy klasy B.

To kolejna zaleta, która zachęca nas do wynajmu przyczep samochodowych. W ten sposób możemy również znacznie obniżyć koszty związane z importem samochodów z zagranicy. Nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na jego rejestrację, przegląd i ewentualne naprawy. Mogą być droższe, gdy musimy je wyprodukować za granicą. Jeśli nasz samochód zepsuje się podczas podróży po innych krajach Europy, warto wynająć przyczepę, aby bezpiecznie dowieźć go do Polski.

Leasing lub kupno przyczepy – czy jest lepszy pomysł?

Zakup przyczepy to mądra decyzja tylko w kilku przypadkach. Chodzi przede wszystkim o to, co planujemy zrobić na bazie wynajmu przyczep klientom. Następnie przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stan techniczny zakupionego pojazdu.

Nie warto podnosić starego lub poważnie uszkodzonego modelu. Ewentualne koszty naprawy nie mogą być zbyt wysokie. W przeciwnym razie zmniejsza się opłacalność tego rozwiązania. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na leasing. Ta przygoda nie kosztuje nas wiele. Musimy jednak poświęcić wystarczająco dużo czasu, aby znaleźć najlepsze oferty wynajmu.