lis 05, 2020 Technologia

Serwis Apple

Współczesna elektronika to zaawansowane urządzenia, które dają nam bardzo duże możliwości. Szczególnie dotyczy to smartfonów, które przeniosły telefony komórkowe na zupełnie inny level. Smartfon jest to obecnie przenośny komputer, niż telefon i choć możemy za pomocą smartfona oczywiście dzwonić oraz pisać SMS-y, ale obecnie nasza aktywność na smartfonach skupia się na czymś zupełnie innym. Podobnie zresztą sprawa wygląda z innymi elektronicznymi akcesoriami oraz urządzeniami takimi jak tablet, iPad, laptop czy smartwatch. Sprzęty te są produkowane przez wiele firm i z tego powodu mogą różnić się między sobą. Bardzo często różnią się między sobą zastosowaniem oraz designem i funkcjami.

Czy producent ma znaczenie?

Jak wspomniano, producentów sprzętu elektronicznego jest bardzo wielu. Czy elektronika w zależności od producenta może się różnić? Warto podzielić sobie ogólnie pojętą elektronikę na dwie podstawowe kategorie. Pierwszą są produkty produkowane przez amerykańską firmę Apple. Resztę producentów możemy wrzucić do osobnego koszyka. Firma Apple jest prekursorem, jeśli idzie o przenośny sprzęt komputerowy oraz telekomunikacyjny. To właśnie Apple przecierał tory, którymi podążył współczesny przemysł elektroniczny. Przez wiele lat był również uznawany za producenta sprzętu najlepszego, a choć konkurencja naciskała mocno, to chyba w dalszym ciągu jest marką, która jest krok do przodu. Największa różnica, jaką możemy zauważyć, korzystając ze sprzętu firmy Apple oraz pozostałych producentów jest wersja systemu operacyjnego. Niezależnie od rodzaju urządzenia, Apple korzysta z własnych systemów operacyjnych, natomiast pozostali wykorzystują oprogramowanie oferowane przez firmę Microsoft. W przypadku komputerów jest to system Windows, natomiast w przypadku systemu przenośnego jest to system Android. Jaki system jest lepszy trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Zarówno użytkownicy jednej, jak i drugiej grupy, zachwalają użytkowany przez siebie system i deprecjonują konkurencję, choć odnosi się wrażenie, że to użytkownicy Apple są bardziej przywiązani do marki.

 

Zobacz także:

 

Jakość

Jakościowo ze sprzętem elektronicznym jest różnie, choć nie możemy raczej narzekać na ten element, jeżeli wybieramy sprzęt jednej z przodujących marek. Spodziewać się również możemy tego, że im więcej zapłacimy za sprzęt, tym lepszej jakości spodziewać się możemy. Z jakością związany jest jeszcze inny temat. Każdy nawet najlepszy sprzęt, czasem się psuje i ulega awarii. Powinniśmy więc mieć dobry serwis, który obsłuży nasz sprzęt i w możliwie najszybszym czasie zwróci nam go sprawnego. Dobry serwis jest czasem niemal tak samo istotny, jak dobry sprzęt, ponieważ ryzyko uszkodzenia urządzenia przenośnego jest zawsze wysokie, a o różnych serwisach krążą różne opinie. Zdarzają się sytuacje, kiedy nie dość, że czas naprawy jest okrutnie długi, to klient może otrzymać i tak sprzęt niesprawny. Dobrze jest więc ten temat dobrze sprawdzić przed zakupem.

Serwis

Spośród wszystkich marek smartfonów, najlepszym serwisem jest serwis Apple Szczecin, Warszawa oraz inne duże miasta, są to miejsca, gdzie powinniśmy szukać serwisu Apple Szczecin dla przykładu ma dwa takie punkty. Serwis Apple działa zdecydowanie lepiej niż serwisy innych marek produktów elektronicznych. Wynika to głównie z tego powodu, że serwis Apple w Szczecinie na przykład oprócz reklamacji związanej z usterką, może dokonać nam odpłatnie lub nie (w zależności od rodzaju sprzętu oraz statusu gwarancyjnego), serwisu, przeglądu lub upgrad-u naszego urządzenia. Nie jest sytuacją rzadką, aby do serwisu Apple w Szczecinie oraz innych miastach przychodzili klienci, prosząc o serwis sprzętu z kilkuletnią już historią. W przypadku u serwisu Apple w Szczecinie nie ma większego problemu, aby wymienić dysk, wgrać bardziej aktualną wersję systemu. Tego typu usługi są raczej niedostępne w serwisach innych producentów, głównie dlatego, że serwis sprowadza się do napraw gwarancyjnych, które są przyjmowane przez sklep, który odsyła uszkodzony komputer lub telefon do producenta. Aby dokonać ewentualnego serwisu sprzętowego, musimy udać się do jednej z wielu prywatnych firm, które świadczą tego typu usługi.

Z tego wynika, że serwis Apple jest mniej dostępny, ponieważ ma mniejszą sieć punktów serwisowych, ale z drugiej strony zapewnia zdecydowanie większą jakość usług. Jeśli więc mamy potrzebę skorzystać z serwisu Apple, a mieszkamy na przykład w okolicy Szczecina, musimy odwiedzić serwis Apple w Szczecinie.

Kompatybilność

Kompatybilność sprzętu Apple jest wymieniana jako jedna z największych zalet produktów tego producenta. Apple zresztą w taki sposób buduje swoją strategię biznesową. Jeśli chcemy mieć sprzęt Apple i chcemy wykorzystywać jego wszystkie możliwości, jakie oferuje, to inne sprzęty elektroniczne również powinny być firmy Apple. Co prawda inne firmy próbują to podejście kopiować, ale ich klienci nie są tak wierni swojej marce, jak fani urządzeń z nadgryzionym jabłuszkiem na obudowie. Ma to jednak swoje uzasadnienie.